Bigalı öğrencilere iki yeni hizmet

Biga Yeniçiftlik İlk ve Ortaokulu, Selçuk Yula Okuma Salonu ile Serkan Acar Robotik ve Kodlama Atölyesi Açılış Töreni İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan’ın katılımıyla yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü haberine göre; Müdür Osman Özkan, törenden önce öğrenciler ile bir araya gelerek sohbet etti. Öğrencilerimize açılışı yapılacak olan okuma salonu ile robotik ve kodlama atölyesi ile ilgili düşüncelerini sordu. Öğrencilerimizde okuma salonu ile robotik ve kodlama atölyesinin okullarına kazandırılmasından duydukları memnuniyeti ifade ettiler. Bilgisayar ve teknoloji kullanımını daha bilinçli olarak yapabileceklerini söylediler.

Fenerbahçe Spor Kulübü önderliğinde Biga Fenerbahçeliler Derneği tarafından tefriş edilen Biga Yeniçiftlik İlk ve Ortaokulu Selçuk Yula Okuma Salonu ile Serkan Acar Robotik ve Kodlama Atölyesi Açılış Töreni, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Biga Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Şadan Doğan, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Yeniçiftlik Köyü Muhtarı Nejdet Irak, okul ve kurum müdürleri, öğrenciler ve vatandaşların katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Ulusal basın tarafından da ilgi ile takip edilen açılış töreni, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Biga Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Şadan Doğan ve Yeniçiftlik Köyü Muhtarı Nejdet Irak birer konuşma yaptılar. Yeniçiftlik Ortaokulu Tekirdağ Yöresi Halk Oyunu Ekibi gösterilerini gerçekleştirdi. Akabinde, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Biga Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Şadan Doğan ve protokol üyeleri tarafından Selçuk Yula Okuma Salonu ile Serkan Acar Robotik ve Kodlama Atölyesi açılışı gerçekleştirildi. Serkan Acar Robotik ve Kodlama Atölyesi’nde açılış gösterisi icra edildi. Okul bahçesine fidan dikilerek bahçe yeşillendirildi.

Törende, Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü tarafından gerçekleştirilen “1907 Okul 1907 Pota Projesi” kapsamında Yeniçiftlik İlk ve Ortaokulu bahçesine kurulan basketbol potasının açılışı yapıldı. Çanakkale genelinde proje kapsamında; İdriskoru İbrahim Aydın İlk/Ortaokulu, Sakarya İlkokulu, Dumlupınar Ortaokulu, Cumhuriyet İlkokulu, Küçükkuyu İlkokulu, Tuzla İlkokulu, Behram İlkokulu, Şehit J. Uz. Çvş. Aycan Özdil YBO, Gülpınar Çok Programlı Anadolu Lisesi, Hüseyin Akif Terzioğlu Güzel Sanatlar Lisesi, İbrahim Bodur Anadolu Lisesi bahçelerine de basketbol potası kurulumu gerçekleştirildi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.