İÇDAŞ Spor’dan Milli Takım’a

Su sporlarının Türkiye’de önde gelen kulüplerinden olan İÇDAŞ Spor, rüzgar sörfündeki gücünü Milli Takım’a taşıdı.

Windsurf Milli Takım’a antrenör olarak İÇDAŞ Spor’un başarılı hocası Onur Yalçın seçilirken, milli formayı taşıyacak olan sporcular arasında İÇDAŞ Spor’un şampiyonluklara adını yazdıran ismi Ayşe Zeynep Türkoğlu da yer aldı. International Windsurfing tarafından 01 – 07 Nisan 2018 tarihleri arasında Mondello İtalya’da yapılacak olan Techno Plus 293 (8.5) Avrupa Şampiyonası’na katılacak milli takımımızın kadrosu belli oldu.
Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) tarafından açıklanan Milli Takım kadrosunda İÇDAŞ Spor Kulübü’nden Ayşe Zeynep Türkoğlu yelken açacak. Türkiye’deki şampiyonalar da gücünü ve büyüklüğünü kanıtlayan İÇDAŞ Spor’un başarılı teknik adamı Onur Yalçın, Türk Milli Takımı’mıza Avrupa’da şampiyonluk için liderlik edecek.

İtalya’da yapılacak olan, Türkiye’nin de içerisinde yer aldığı 30 ülke ve 125 sporcunun yarışacağı Techno Plus 293 (8.5) yarışlarında kazanılan başarı dereceleri, 06 -18 Ekim 2018 tarihleri arasında Arjantin’in başkenti Buenos Aires’de düzenlenecek Gençlik Olimpiyatları’na katılma hakkı kazanacak ülkeleri de belirleyecek.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.