“Güçlü Çocuklar Kongresi”

İstiklal İlkokulu ve ÇOMÜ ÇABA Çok Amaçlı Erken Çocukluk Eğitimi Merkezi’nde 8 (Sekiz) haftalık programlar dâhilinde uygulanan “Güçlü Çocuklar Erasmus+ Spor Projesi” ile özellikle sporun değeri ve erken çocukluk dönemi hareket deneyimleri hakkında farkındalık yaratmak amaçlandı.

“Güçlü Çocuklar Kongresi”, “Güçlü Çocuklar Erasmus+ Spor Projesi” sonuçlarını kamuoyu ile paylaşma amacıyla Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin koordinatörlüğünde; 22 Mart 2018 Perşembe günü Sağlık Yüksek Okulu Safiye Elbi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongre’ye, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Görün, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, ÇOMÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Necati Cerrahoğlu katıldı.

Kongre’de İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, “Güçlü Çocuklar Erasmus+ Spor Projesi” ile ilgili sunum gerçekleştirerek emeği geçenlere teşekkürlerini ifade etti. ÇOMÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Necati Cerrahoğlu proje ile ilgili konuşma icra etti. Proje Koordinatörü Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğr. Gör. Anja Güder proje sonuçlarını ifade eden sunum gerçekleştirdi.

Kongre süresince Letonya, Belçika, İtalya ve Almanya’dan gelen uzmanlar tarafından “Güçlü Çocuklar Erasmus+ Spor Projesi” ile ilgili atölye çalışmaları düzenlenecek ve özgül çalışma dalları katılımcılara sunulacaktır.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com