Çanakkale taekwondoda da geçilmedi

 

Çanakkaleli Taekwondocular, üstün başarıları göstererek Çanakkale’nin geçilmezliğini taekwondo sporunda da göstermiş oldu.

Çanakkale Zaferi’nin 103. yılı etkinlikleri kapsamında, 18 Mart Deniz Zaferi Marmara Taekwondo Şampiyonası Çanakkale’de gerçekleştirildi. Çanakkale’nin yanı sıra İstanbul, Tekirdağ, Balıkesir, Eskişehir ve Kırklareli illerinden 168 sporcunun katıldığı şampiyonada mükemmel mücadelelere şahit oldu. Özellikle Çanakkale’yi temsil eden sporcularda bu azim ve gayret görüldü.

Taekwondo İl Temsilcisi Hasan Altunışık hedeflerinin takım halinde birinci olmak olduğunu belirterek, bu düşünce ile kulüplerini en iyi şekilde temsil etmek amacıyla ellerinden gelen tüm gayreti gösteren Çanakkaleli sporcular, şampiyonada 9 Birincilik 2 İkincilik 4 de üçüncülük alarak Çanakkale 18 Mart Spor kulübünü 70 Puanla takım halinde şampiyon olduğunu, ikinciliği ise Anafartalar spor kulübü aldığını belirtti.

“Çanakkale 18 Mart Spor kulübüm sporcuları bu anlamlı günde kulübün adına yakışır büyük bir başarıya imza atıp, bu önemli şampiyonanın adına yakışır bir başarı elde ederek takım halinde şampiyon oldu.” diyerek konuşmasına devam eden Altunışık, “Şehitler diyarı Çanakkale’mizde her yıl düzenli olarak yapmış olduğumuz bu tür şampiyonalar sporcularımızın teknik, taktik ve tecrübelerinin artması açısından hem Taekwondo camiası için hem de sporcularımız için önemli bir fırsat olmaktadır. performansları gelişmekte, bilgi ve tecrübeleri artmaktadır. Aslında bu tür şampiyonaları daha sık gerçekleştirmemiz doğru bir yaklaşım olacaktır ve bunu da gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Hemen hemen her ay ilimizde taekwondo şampiyonası yapmaktayız. Bu sporcularımız için çok fayda sağlamaktadır. Bununda meyvelerini de almaya başladık. Uluslararası arenada ve Türkiye genelinde almış olduğumuz başarılar bunun açık göstergesidir. Şampiyonada Çanakkaleli sporcularımızı ve şampiyonayı seyreden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdür vekilimiz Sayın Sedat BEktaş ve Judo İl Temsilcimiz Sayın Nurkan Şanda, şampiyonaya katılarak Çanakkaleli sporcularımızı ve bizleri onurlandırmışlardır. Kendilerine teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

 “SPORCULARIMIZI MİLLİ TAKIMA GÖNDERME AMACINDAYIZ”

Taekwondo İl Temsilciliği olarak bu yöndeki etkinliklerimiz devam etmektedir ki bu da bizim asli görevimizdir. Ayrıca bu yıl Ümitler ve yıldızlar kategorisinde yapılacak olan Uluslararası ve Dünya şampiyonaları bizim için çok büyük önem taşımakta. Sporcularımızı bu doğrultuda geliştirerek milli takıma gönderme amacındayız. Bu hedefimize ulaşmak için tüm imkânlarımızı sporcularımızın daha iyi yerlere gelmeleri için seferber ediyoruz, edeceğiz. Zaten Çanakkale olarak taekwondo sporunda Avrupa şampiyonluğumuz, Dünya üçüncülüğümüz var. Hedefimiz bu yıl Ümit ve Yıldızlarda Avrupa şampiyonluğunu almak olacaktır.

Ben Çanakkaleli sporcularımıza bu almış oldukları önemli başarılarından dolayı tebrik ediyor başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum.” diye konuştu.

Haber Merkezi

 

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com