Judocular Çanakkale’de Buluştu

Gençlik ve Spor Bakanlığı Judo Turnuvası açılışı ve maçları, ÇOMÜ Spor Bilimleri Fakültesi’nde, Naim Süleymanoğlu Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Farklı illerden gelen judocular, Çanakkale’de buluştu.
Judo Turnuvası, farklı illerden gelen sporcular ve Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Okul Sporları Sorumlusu İsmail Hakkı Şenel, Çanakkale Judo Temsilcisi Nurkan Şanda’nın katılımlarıyla gerçekleşti. Açılış programının sunumunu Judo Organizasyon Koordinatörü Şerafettin Ay yaptı.
Çanakkale’ye gelen sporcuların illeri arasında; Kocaeli, İstanbul, Tekirdağ, Edirne, Bursa, Balıkesir, Sakarya, Yalova, Manisa yer aldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından tören geçişi ile turnuva başladı. Açılışta konuşan, Okul Sporları Sorumlusu İsmail Hakkı Şenel; “Sizleri ağırlamaktan onur ve mutluluk duyuyoruz. Müsabakaların kazasız şekilde tamamlanmasını umuyoruz. İl Müdürlüğü ve üniversitemiz 2 gün boyunca yanınızda. Burada olmasıyla da spora ilgisini gösteren Lapseki Belediye Başkanımıza da teşekkür ediyoruz.”
Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, açılıştaki konuşmasında şu cümleleri kullandı: “Bizlerin görevi gençleri böyle ortamlarda buluşturarak kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak için elimizden geleni yapmak. Aileler, büyükler ve yöneticiler olarak geleceğimiz dediğimiz gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmamız gerekiyor. Bu sporlara destek olmamız bu yüzden çok önemli.
Konuşmaların ardından sporculara madalya takdimlerinin bir kısmı yapıldı. Turnuva sonrasında kalan maçlarla devam etti.
Yıldız SağlamBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com