Tarihi bina çöplük oldu

Namık Kemal Mahallesi Hacıoğlu Sokak üzerinde bulunan tarihi binanın içi kullanılamaz derece çöple doldu. Mahalleli binanın adeta çöplüğe döndüğünü belirtti. Tarihi binanın içinin çöplük haline gelmesi vatandaşı üzdü.

Kentin kültürel mirası olan mahallerinin başında gelen Namık Kemal Mahallesi Hacıoğlu Sokak üzerinde bulunan tarihi bina çöplük haline geldi. Çanakkale’de son dönemde birçok sokakta ve eski kullanılmayan binalarda çöp sorunu gözle görülür hale gelmişti.

Bu örnekte gelinen son noktanın özeti konumuna geçti. Kültürel miraslardan sayılan tarihi binanın içerisi kullanılamaz derecede çöple doldu. Geçtiğimiz dönemlerde depremde hasar gören binanın önüne demir platform konulmuştu. Platformun amacı kaldırımdan yürüyen vatandaşların üzerine parça düşmesini engellemek oldu. Dün objektiflere yansıyan görüntüde binanın içinin çöple dolduğu görüldü. Hemen hemen her türlü evsel atığın bulunduğu binada yastık, yorgan, battaniyede görüldü. Mahalleli binanın bu halde oluşuna tepki gösterdi. Restorasyonla binanın daha güzel görüneceğini belirten vatandaş bir an önce bu binaya el atılmalıdır vurgusu yaptı.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.