İyi Parti köylünün sorunlarını dinliyor

Çanakkale İyi Parti Merkez İlçe Başkanlığı, köy ziyaretlerini sürdürüyor.

Köylüyü tanımak, anlamak, sorunlarını dinlemek, çözüm yolları üretmek ve İyi Parti’nin izleyeceği siyaseti paylaşmak amacı ile yapılan ziyaretler Önceki gün Musaköy ve Özbek Merkez Köyleriyle devam etti. Kahvehaneler ve evlere misafir olma şeklinde yapılan ziyaretlere Merkez İlçe Başkanı İsmet Balkan’ın yanı sıra  Merkez İlçe Divan Kurulu, Yönetim Kurulu ve parti üyeleri eşlik etti. Musaköy’deki nişan etkinliğine katılan İyi Parti Merkez İlçe Başkanlığı kahvehanede halkla sohbet etti. Sonrasında Özbek Köyü’ne geçilerek kahvehane de köylüyle bir araya gelindi.

Burada konuşma yapan İyi Parti Merkez İlçe Başkanı İsmet Balkan, “Bir taraftan, Taşımalı okul sistemi ile Çocuklar ve anneleri her gün şehirlere taşınarak hayatlarından bezdiriliyor, diğer taraftan bir çok köyde olduğu gibi özellikle Özbek ve Batak Ovasında da köylünün elinde ekecek toprak bırakılmamış. Birileri köylüden sürekli toprak topluyor. Eken,  biçen köylü resmen AKP hükümeti tarafından önce borca sonra sıkıntılara boğuluyor. Köylü Traktörüne mazot koyamayacak, hatta satmak zorunda kalacak günlere doğru sürükleniyor. Şehirde manzara hiçte farklı değil. TÜİK verilerine göre İntihar vakaları ülkemizde hızla artıyor. Türkiye’de 2011-2016 arasında antidepresan kullanımı yüzde 25.6 artmış durumda.

Çiftçilerin bankaya borcu 5.1 milyar TL’den 73.4 milyar TL’ye yükseldi. Boşanmalar yüzde 37, fuhuş yüzde 790, adam öldürme yüzde 261, çocukların cinsel istismarı yüzde 434, uyuşturucu bağımlılığı yüzde 678, cinsel taciz yüzde 449, kadına şiddet yüzde 1400 arttı.

Türkiye bu kadar kötü yönetilirken yandaş Medya Türkiye’yi hala tozpembe göstermeye çalışıyor. Kötü idare hayatımızın her alanına sirayet etmiş durumda, borç batağına sürüklenen bir Türkiye yarattılar fakat iktidar Saltanat harcamalarından hiç kısma gereği duymuyor.” dedi.

Haber Merkezi

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.