Yenice’ye 3. süt işleme tesisi

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çanakkale İl Koordinatörlüğü tarafından Yenice’de 2,5 Milyon TL ile desteklenen 3. süt işleme tesisi açıldı.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çanakkale İl Koordinatörlüğü, Çanakkale’ye hibe destekleri ile değer katmaya devam ediyor. Süt ürünleri işleme sektöründen IPARD II Programı 2. Başvuru Çağrı Döneminde hibe desteği almaya hak kazanan Murat Kobak Süt Ürünleri Limited Şirketi ile TKDK Çanakkale İl Koordinatörlüğü arasında 21 Mart 2018 tarihinde hibe sözleşmesi imzalandı.

Yenice ilçe merkezinde bulunan mevcut üretim binasının yetersiz olması ve pazar taleplerine yetişememeleri nedeniyle proje hazırlayarak TKDK’ya başvuran Murat Kobak, bu sözleşme kapsamında yaklaşık 7 Milyon TL tutarındaki projesi için 2.5 Milyon TL hibe desteği alacak. Kurulacak yeni tesis, günlük 49 ton süt işleme kapasitesine sahip olacak.

Murat Kobak’a ait yatırımın tamamlanması ile Yenice ilçesinde TKDK’nın destek verdiği süt işleme tesisi 3 adet olacak ve bu tesislerde toplamda günlük 135 ton sütün AB standartlarında işlenmesi kapasitesine ulaşılacak.

Haber Merkezi

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.