CHP’li Gençlerden Habur Misillemesi

Ak Parti Gençlik Kolları Teşkilatının geçtiğimiz günlerde düzenlemiş olduğu Afrin zaferi için pilav dağıtımı sırasında kullandığı pankartın yankıları kentte halen daha sürüyor. İddialara göre; zabıta ekiplerinin pankarta müdahale etmesine Ak Parti İl Gençlik Kolları basın açıklamasıyla karşılık vermişti. Dün ise CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Şafak Yılmaz düzenlediği basın açıklamasında, “AKP bu yolla oy devşirmeye çalışmaktadır.” vurgusu yaptı.

Ak Parti Gençlik Kolları’nın geçtiğimiz günlerde Afrin zaferi için pilav dağıtırken kullandığı pankartın yankıları şehirde sürmeye devam ediyor. Ak Parti Gençlik Kolları’nın düzenlediği Afrin Zaferi için pilav dağıtımı sırasında asılan pankarta iddialara göre Çanakkale Belediyesi’nin zabıta ekiplerince müdahale edilmişti. Müdahaleden sonra AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Balik, Ak Parti İl Başkanlığı’nda perşembe günü bir basın açıklaması düzenledi. Düzenlenen basın açıklamasında Balik açık bir şekilde Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı hedef göstermişti. Bu hadiseden sonra CHP kanadından cevap gecikmedi. CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Şafak Yılmaz, dün Partisinin İl Başkanlığı’nda saat 12.00’de basın açıklaması gerçekleştirdi.

“AÇIKLAMALARI TARAFIMIZCA CİDDİYE ALINMAMAKTADIR”

Başkan Şafak Yılmaz’ın basın açıklamasında, “AKP gençlik kolları tarafından yapılan, tarafımızca ciddiye alınmasına hiçbir suretle imkan bulunmayan provokasyon ve ucuz kahramanlık nidalarına yanıt vermek değil, saptırılmak istenen tarihi gerçekleri ve yaratılmak istenen sahte mağduriyetleri kamuoyuna bir kez daha tüm çıplaklığıyla ifade etmektir.

“AKP BU YOLLA OY DEVŞİRMEYE ÇALIŞMAKTADIR”

16 yıllık iktidarı boyunca ‘kandırılmışız’ edebiyatından başka herhangi bir öz eleştirisi ve yetersizliğini halka izah etme kabiliyetine sahip olamamış, bir gün dahi tutarlılık kaygısı taşımamış, ayrıştır-korkut-yönet anlayışından bir an için uzaklaşmamış, iktidarını koruma uğruna etik ve ahlaki tüm değerleri ayaklar altına almış bir siyasal iktidar; her ne hikmetse son dönemde hayali bir takım iddia ve iftiralarla Cumhuriyet Halk Partisi’ni FETÖ, PKK, PYD ile bağdaştırmaya çalışmakta son olarak da Afrin ve Mehmetçik üzerinden Belediye Başkanımız Sayın Ülgür Gökhan’a bu yolla da Cumhuriyet Halk Partisi’ne saldırmakta bu yolla da oy devşirmeye çalışmaktadır.

“TERÖRİSTLER DAVULLA ZURNAYLA KARŞILANMIŞTI”

Halbuki bundan çok kısa bir zaman önce PKK terör örgütüyle yapılan mücadele her ne hikmetse türlü tavizlerin verildiği ‘müzakerelere’ evrilmiş bunun neticesinde ise; Kuzey Irak’tan gelen çok sayıda PKK üniformalı terörist kafilesi büyük bir törenle karşılanarak Habur Sınır Kapısından davullar zurnalar eşliğinde yurda sokulmuş, sokaklar Kürdistan paçavraları ile Öcalan posterleri ile donatılmış, göstermelik çadır mahkemeleri kurulmuş, yapılan mizansen yargılama neticesinde de Türk Halkı’nın aklıyla alay edilircesine yargılaması yapılan teröristlerin tutanağa geçirilmeyen ‘pişman değiliz’ sözlerine karşın etkin pişmanlıktan faydalanarak serbest bırakılmalarına karar verilmişti.

“AKP’NİN ZAFERİ DİYE YUTTURULMAYA ÇALIŞILIYOR”

Son olarak ne yazık ki gerek yandaş medya gerekse AKP tarafından Mehmetçiğin canı pahasına kahramanca mücadele verdiği Afrin Harekatı Türk Halkı’na AKP’nin bir zaferi olarak yutturulmaya çalışılmaktadır. Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’nun da müteaddit defalar ifade ettiği üzere Cumhuriyet Halk Partisi’nin Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin tavrı nettir. Zeytin Dalı operasyonu Hükümetin yanlış politikalarının Türkiye’yi ittiği zorunluluktur ve bu zorlu süreçte Tüm Türk Halkının kahraman Türk Ordusunun yanında yer alması gerekmektedir. Afrin’de zaferi kazanan canı pahasına mücadele eden kahraman Türk Ordusu ve Kahraman Türk Askeridir” cümleleri yer aldı.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com