“Türkiye Borç Batağında”

İYİ Parti Merkez İlçe Teşkilatı adına Başkan İsmet Balkan,yazılı bir basın açıklaması yayınlandı. Yapılan açıklamada; Çanakkale içindeki çalışmalarda görülen eksikler anlatılarak, İyi Parti iktidarında çözülecek sorunlar aktarıldı. Açıklamada “Borç batağına sürüklenen bir Türkiye yarattılar.” ifadesi yer aldı.

İyi Parti Merkez İlçe Teşkilatı, adına Başkan İsmet Balkan tarafından yapılan basın açıklamasında; “Her hafta düzenli olarak yaptığımız köy ziyaretlerinde çiftçimizin varlık içinde yokluğa sürüklendiğini, borç batağında çırpındığını görüyoruz. Köylü milletin efendisidir anlayışı, günümüz Türkiye’sinde bitir Köylüyü rahat et anlayışına dönüşmüş durumda. Bir taraftan, Taşımalı okul sistemi ile Çocuklar ve anneleri her gün şehirlere taşınarak hayatlarından bezdiriliyor, diğer taraftan bir çok köyde olduğu gibi, fakat özellikle Özbek ve Batak Ovasında köylünün elinde ekecek toprak bırakılmamış, birileri köylüden sürekli toprak topluyor.” denildi.

 Türkiye’de Antidepresan Kullanımı Arttı

Açıkalmanın diğer bölümünde şu ifadeler yer aldı: “Eken, biçen köylü resmen AKP hükümeti tarafından önce borca sonra sıkıntılara boğuluyor. Köylü Traktörüne mazot koyamayacak, hatta satmak zorunda kalacak günlere doğru sürükleniyor. Şehirde manzara hiçte farklı değil, daha dün Rahmetli Ruhi Sayın Banka borçlarından dolayı aile huzuru bozuluyor ve maalesef intihar ederek hayatını sonlandırıyor. TÜİK verilerine göre İntihar vakaları ülkemizde hızla artıyor. Türkiye’de 2011-2016 arasında antidepresan kullanımı yüzde 25.6 artmış durumda. Aile gelirinin borca oranı Aralık 2002’de yüzde 4.7 iken, Aralık 2017’ya gelindiğinde yüzde 62’ye ulaşmış durumda. Aralık 2002’de protestolu senet tutarı 0.8 milyar TL iken, Aralık 2017’da 13.3 milyar TL’ye, tüketicilerin banka borcu 6.6 milyar TL’den 419.6 milyar TL’ye, çiftçilerin bankaya borcu 5.1 milyar TL’den 73.4 milyar TL’ye yükseldi. Boşanmalar yüzde 37, fuhuş yüzde 790, adam öldürme yüzde 261, çocukların cinsel istismarı yüzde 434, uyuşturucu bağımlılığı yüzde 678, cinsel taciz yüzde 449, kadına şiddet yüzde 1400 arttı.”

“Bu Düzen Böyle Gitmez”

Açıklamanın son bölümünde Türkiye’nin borç batağında olduğu; “Türkiye bu kadar kötü yönetilirken yandaş Medya Türkiye’yi hala tozpembe göstermeye çalışıyor. Kötü idare hayatımızın her alanına sirayet etmiş durumda, borç batağına sürüklenen bir Türkiye yarattılar fakat iktidar Saltanat harcamalarından hiç kısma gereği duymuyor. Bu düzen böyle gitmez, Ülkemize mutlaka yeni, aklıselim bir yönetim anlayışı gelmek zorunda, bu da Meral Akşener Liderliğinde ve İYİ Parti İktidarı ile mümkün olacaktır. ” ifadeleriyle söylendi.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.