Pankarta Açıklama Geldi

Ak Parti İl Başkanlığı’nda dün saat 11.00’de, Çarşamba günü yapılan pilav dağıtımı esnasında yaşanan pankart indirme olayı ile ilgili bir basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasında, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan açık bir şekilde hedefe alındı.

Ak Parti Gençlik Kolları, Çarşamba günü Cumhuriyet Meydanı’nda Afrin şehitleri ve Afrin zaferi için pilav dağıttı. Pilav dağıtımı esnasında Gençlik Kolları bir pankart astı. Pankartta “Bu şehirde pilav terörün destekçisi barajı geçti diye değil, Mehmetçiğimiz Afrin’de destan yazdığı için dağıtılır” ibaresi yer aldı. İddialara göre pilav dağıtımı esnasında Çanakkale Belediyesi Zabıta ekipleri pankarta müdahalede bulundu. Bu müdahalenin ardından Ak Parti İl Başkanlığı’nda bir basın açıklaması düzenlendi. Basın açıklamasına, Ak Parti İl Başkan Vekili Ergin Sezen, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Güntekin Yıldız ve Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Burak Balık katıldı. Çok sayıda Ak Partilide İl başkanlığında açıklamaya destek vermek amacıyla bulundu. Yapılan basın açıklamasında Belediye Başkanı Ülgür Gökhan açık bir şekilde hedef gösterilerek, “Ülgür Gökhan’a göre barış ve özgürlüğün yolu terör yandaşı olmaktan mı geçer?” ibaresi yer aldı.

Ak Parti İl Başkan Vekili Ergin Sezen, “20 Ocak 2018 Cumartesi günü başlayan Zeytin Dalı Harekatı başarılı bir şekilde sonuçlandı ve 18 Mart Deniz Zaferi’ni kutladığımız günde Cumhurbaşkanımızın müjdesi ile Afrin’e girildiğinin haberini aldık. Bu haberle çok mutlu olduk. Ordumuzun bir kez daha bu özel bir günde başarı haberini almaktan mutlu olduk. Bu süreçte elbette kayıplarımız oldu ve üzüldük. Bu kayıplarımı anmak, başarıyı ve zaferi kutlamak amacıyla genç arkadaşlarımız bir pilav ikramı arzusu içinde oldular. Tüm ilçelerde eş zamanlı olarak tertip edildi. Bu ikram esnasında bir pankart açıldı. Esasında bu pankart, bu harekatın özünü teşkil ediyordu. Maalesef bundan birileri üzüldüğünü belirterek, zarar gördüğünü belirterek belki de utandığını belirterek kaldırmamızı istediler” dedi.

Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Burak Balık, “Dün Ak Parti Gençlik Kolları olarak organize ettiğimiz şehitlerimiz ve Afrin zaferi için pilav dağıtımı esnasında hayrımıza müdahale eden CHP’li Belediye Zabıtaları Çanakkale ruhuna bir kez daha gölge düşürmüştür. Astığımız pankartta yazan bu şehirde pilav, teröristler barajı geçtiği için değil, Mehmetçiğimiz destan yazdığı için ibaresi birilerini rahatsız etmiş olacak ki, kaldırılmalı yönünde talimat aldıklarını iddia eden zabıtalar müdahalede bulundular. CHP’li Çanakkale Belediyesi terör sevicileri için pilav dağıtılmasının hatırlatılmasından mı rahatsız olmuştur yoksa Afrin zaferinden mi? CHP’li Çanakkale Belediyesi Diyarbakır’ın Sur şehri ile kardeş belediye olunmasından mı rahatsız olmuştur, yoksa şanlı bayrağımızdan mı? Bu şehirde rahat nefes almanın yolu HDP ile kardeş olmaktan mı geçer? Ülgür Gökhan’a göre barış ve özgürlüğün yolu terör yandaşı olmaktan mı geçer? Bizler kavgalar tekrar yaşanmasın diye pankartı yerinden indirdik ve elimizde tuttuk. Amacımız belediyenin zorla indiririz tavrından sonra kavgadan kaçınmaktır. Kadın, genç gözetmeksizin kavga ve terörden beslenen Ülgür Gökhan’a sesleniyorum. Çanakkale’de ya Çanakkale ruhu kazanacak ya Çanakkale ruhu kazanacak” açıklamalarında bulundu.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.