“Oluyorum. Tedavi Ettirmeyin”

İki gündür basında yer alan haberlerde, zehirli etlerle katledilen sokak hayvanları yer alıyor. Diğer yandan kentte iyi şeyler de oluyor. Sokakta gezen bir köpeğin boynunda, tedavi olduğu yazılıyor.

Son iki gündür basına yansıyan haberlerde yer alan bilgilere göre; Çanakkale’de Sarıçay, Avcılar Kulübü ve Barbaros mahallelerinin bazı yerlerinde kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından sokak hayvanları zehirlendi. Gece bırakılan zehirli etler, sabah yerini sokaklarda can çekişen ya da hayatını kaybetmiş hayvanlara bıraktı. Zehirli etlerden yiyen 25 köpek 10 kedi ve 1 martı zehirlendi. 10 köpek yapılan müdahalelerle kurtarılabildi.
Canlı dostu Çanakkale’de, göz göre göre bir katliam gerçekleşti. Diğer yandan kedi, köpek evleri, hayvanlar için bırakılmış su kapları Çanakkale’nin alışılmış manzarası. Sokakta gezen ve hasta olduğu her halinden belli olan bir köpeğin boynunda dikkat çeken bir yazı: “Oluyorum. Tedavi Ettirmeyin.” Muhtemelen bu yazıya ihtiyaç duyulması, birçok kişinin bu köpeği tedavi ettirme çabası üzerine yazılmış ve birileri bu görevi üstlenmiş.
Kentten iki manzara.

Yıldız SağlamBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.