Obezite Okulu Açıldı

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü tarafından halkımıza sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırmak, sağlıklı yaşamın “hayat tarzı” olarak benimsenmesini sağlamak ve obeziteye dikkat çekmek amacıyla “Çanakkale Obezite Okulu” açıldı.

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü tarafından halkımıza sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırmak, sağlıklı yaşamın “hayat tarzı” olarak benimsenmesini sağlamak ve obeziteye dikkat çekmek amacıyla “Çanakkale Obezite Okulu Programı” açıldı. Çanakkale Sağlıklı Hayat Merkezi’nde 21 Mart 2018 – 10 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ilk programda; uzman doktor, diyetisyen, psikolog, hemşire ve spor antrenörleri eşliğinde sağlıklı yaşam tarzına yönelik eğitimler, spor aktiviteleri ve yürüyüşler yer alacak. Programa 95 katılımcı başvurdu. Mülakatlara ise 61 katılımcı iştirak etti. Mülakatlar sonucunda programa uygun 25 katılımcı seçildi.Program süresince, diyetisyen tarafından kişiye özel beslenme programları hazırlanacak, spor antrenörleri tarafından yürüyüş ve fiziksel aktivite programları düzenlenecek, psikologlar tarafından bireysel danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra motivasyon ve psikodrama çalışmaları katılımcılara sunulacak.

21 Mart 2018 tarihinde İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Sağlıklı Hayat Merkezi’nde açılışı gerçekleştirilen “Çanakkale Obezite Okulu’’ ‘nda, teorik ve uygulamalı eğitimler 8 hafta boyunca sürecek ve başarılı katılımcıların daha sonraki dönemlerde de katılımıyla “koçluk sistemi” oluşturularak programa devamlılığı sağlanacak. Tüm katılımcılara sertifika verilecek olup, hedeflenen ağırlık kaybında en başarılı olan katılımcılar da ödüllendirilecek.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.