Asya’dan Avrupa’ya Uzanan Festival

Kale Çanakkale Bisiklet Festivali’nde 5 bin kişi Troya’dan Gelibolu’ya tarihin izinde pedal çevirecek. Festival 24-25 Mart tarihlerinde gerçekleşecek. Festivalin tanıtım lansman toplantısı dün Truva Otel’de saat 15.00’de gerçekleşti.

Kale Çanakkale Bisiklet Festivali’nde 5 bin kişi Troya’dan Gelibolu’ya tarihin izinde pedal çevirecek. Türkiye’nin en yüksek katılımlı bisiklet festivali olan Kale Çanakkale Bisiklet Festivali 24-25 Mart tarihlerinde yapılacak. 5 bin bisikletli Troya yılında, 122 kilometrelik parkurda 113 tarihi ve turistik noktadan geçecek. Bisiklet Festivali’nin lansman toplantısı dün Truva Otel’de saat 15.00’te gerçekleşti. Toplantıya Kale Grubu Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Rana Birden Çorbacıoğlu, Festivalin organizatörü GTP Turizm’in kurucu ortakları Armağan Aydeğer ve Ahmet Çelikise katıldı.

Kale Grubu’nun isim sponsorluğu ile bu yıldan itibaren destek verdiği Kale Çanakkale Bisiklet Festivali, 24-25 Mart tarihleri arasında 2018 Troia Yılı etkinlikleri kapsamında gerçekleşecek. Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı ana sponsorluğunda GTP Turizm A.Ş. organizasyonuyla hayata geçen festivale bisiklet sporunu seven 5 bin bisikletli katılacak.

23 Mart’ta bisiklet festivali fuar ve kayıt etkinliği ile başlayacak festivalin aynı gün resmi açılış töreni gerçekleşecek. Bisiklet festivalinin ikinci günü 24 Mart’ta “Troia” etabı ile Çanakkale genelindeki ortaokul ve liselerin katıldığı “Okullarımızla Sürüyoruz” etabı gerçekleşecek. Turun ikinci etabında bisikletçiler 25 Mart Pazar günü Çanakkale Savaşı’nda hayatını kaybeden kahraman şehitler için “Şehitlere Saygı” etabında pedal çevirecek. Etabın bitişiyle bisikletlilere Namazgah Tabyası önünde katılım madalyası ve katılım belgeleri dağıtılacak.

Bisiklet markası SALCANO’nun da sponsorlar arasında olduğu, iki gün sürecek toplam 122 kilometrelik bu özel turda bisikletçiler, 113 tarihi ve turistik noktanın arasından geçiş yapacaklar.

Kale Grubu Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Rana Birden Çorbacıoğlu, “Bu nedenle Troia Yılı’nı, bu kentin temsil ettiği değerlerin dünya mirası kapsamında hak ettiği yeri bulması için tarihi bir fırsat olarak görüyor ve böyle anlamlı bir etkinliğin içinde bulunmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Festivalin Organizatörleri Armağan Aydeğer ve Ahmet Çelikise, “Türkiye’nin en büyük bisiklet buluşması Kale Çanakkale Bisiklet Turunun 2.sini gerçekleştirmenin heyecanını yaşıyoruz. Bisiklet severler 2 gün boyunca 2 ayrı kıtada olağanüstü bir coğrafyada ve tarifsiz bir doğal ortamda sürüş yapacaklar. Bu yolculuk dünya medeniyetlerinin temeli antik Troya’dan, Cumhuriyetimizin önsözü Tarihi Gelibolu Yarımadası’nda Şehitler Abidesine uzanan 5 bin yıllık bir deneyimi yaşatacak. Bu çok özel coğrafyanın kalesi Kale Grubu ile bu yolculuğu paylaşmak bizim için büyük onur” dediler.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com