BYEGM Zeytin Dalı Harekatı’nı Kitapçıkla Anlatacak

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ve Dışişleri Bakanlığı, Zeytin Dalı Harekâtı’nın bir yıl öncesinden harekât gününe kadar, Suriye’den Türkiye’ye yönelen saldırı ve taciz ateşlerine dair haberleri bir kitapçıkta topladı.

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ve Dışişleri Bakanlığı, Zeytin Dalı Harekâtı’nın bir yıl öncesinden harekât gününe kadar, Suriye’den Türkiye’ye yönelen saldırı ve taciz ateşlerine dair haberleri bir kitapçıkta topladı. Türkçe ve İngilizce yayımlanan kitapçıkta harekâtı hazırlayan süreç anlatıldı.Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 20 Ocak 2018 tarihinde başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı öncesinde Suriye’den Türkiye’ye sayısız saldırı düzenlendi. Terör örgütlerinin bu saldırılarından Türkiye-Suriye sınırındaki karakolların yanı sıra siviller de etkilendi ve can kayıpları yaşandı. Saldırıların önemli bir kısmı ağır silahlarla ve roket atarlarla düzenlendi.

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ve Dışişleri Bakanlığı, harekâta kadar geçen bir yıllık sürede, Türkiye’ye yönelen saldırılar ve taciz atışlarının anlatıldığı 200’e yakın haberi bir kitapçıkta topladı. Ulusal ve yerel medyaya yansıyan haberlerle saldırılara bizzat maruz kalanların gözünden yaşadıkları anlatıldı. Türkçe ve İngilizce olarak yayımlanan bu derlemeyle, Türkiye’nin milli güvenliğini sağlamak ve sınır bölgesini terörden temizlemek için başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı’nın arka planının herkesçe daha iyi anlaşılmasına katkı sunulması hedeflendi.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com