Yeni Kordonda İskele Çöktü

Dün akşam saatlerinde kent genelinde şiddetli rüzgar etkili oldu. Lodos saatte 50-70 km hızla eserek yeni kordonda bulunan tahta iskeleyi uçurdu. İskeleden geriye parçaları kaldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, dün akşam saatlerinde vatandaşı bilgilendirmişti. Bölge genelinde kuvvetli lodostan mağduriyet olmaması açısından uyarılarda bulundu. Kent genelinde akşam saatlerinde esen lodos saatte 50-70 km hıza ulaştı. Oluşan lodos şehirde her hangi bir aksilik yaratmadı derken haber yeni kordondan geldi.

Yeni kordon üzerinde bulunan ve vatandaşların neredeyse her sene çökmesine ve uçmasına alıştıkları iskele her zamanki gibi yıkıldı. Pazartesi günü gece saatlerinde esen rüzgar neticesinde tahta iskele yıkıldı. İskele iki parçaya ayrıldı ve plaja saçıldı. Plaja bakıldığında iskelenin tahta parçaları çok net bir biçimde görüldü. Yeni kordonda bulunan vatandaşlar bu iskelenin artık dügün bir şekilde yapılması gerektiğini belirttiler. İskelenin neredeyse her sene bu şekilde hasar gördüğünü ve etkili bir şekilde yapılmazsa tekrar çökeceğini belirttiler.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.