Sen benim kim olduğumu biliyor musun?

Helal olsun sana, Helal Olsun!

Bolu İzzet Baysal Caddesi üzerinde Irak uyruklu iki genç, geçimlerini sağlamak için Atatürk portreleri satıyor. Ancak portreleri yere koymuşlar. O sırada caddeden geçen Bolu Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesinde görevli bir polisimiz durumu görüyor ve gençlere ‘kimin portresini sattığınızı biliyor musunuz?’ diye soruyor. Bilmiyorlarmış… Polisimiz, Atatürk’ün Cumhuriyetimizin kurucusu olduğunu ve yerde durmayacağını söylüyor. Yukarı kaldırtıyor portreleri, ‘yerde durmayacak!’ diyor. Olaya şahit olan halkımız polisimizi dakikalarca alkışlıyor. Helal olsun şanlı polisimize de Bolulular’a da…

İki parti pişti olmuş!

İyi Parti, “Anlat Hemşehrim Dertleşelim” sloganıyla bir proje geliştiriyor. Amacını halkın sorunlarını yerinde dinlemek, çözümler üretmek olarak belirlemiş. Bunun için bir otobüs hazırlanıyor ve 28 Şubat 2018’de İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından su dökerek göreve uğurlanıyor.

9 Martta bu sefer AKP otobüsü çıkıyor ortaya. Projenin adı “Şehrim 2023.” AKP’nin otobüsleri de Türkiye’yi gezip, halkın hayallerini ve beklentilerini öğrenecek, 2019 seçimleri için ön bilgilendirme sağlayacakmış.

Star Gazetesi, 16 Martta haber yapıyor bunu. AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bunu yapan başka bir parti yok, Türkiye’de ilk kez yapılıyor hayırlı uğurlu olsun” diyerek genel merkez önünden uğurluyor “Şehrim 2023” otobüslerini. Belli ki, Sayın Erdoğan’a “Bu proje yapıldı efendim” bilgisi verilmemiş.

Siyasilerimiz ve film yapımcılarımız başta olmak üzere bazı meslek gruplarında çok sevilen ‘ilk defa’ sloganı hep tutmuştur. Ama yurt içinde ve haber alma olanakları kısıtlı olanlar nezdinde. Edirne’den az öteye geçer geçmez bu ilk defa’lar söylenmez olur, kaybolur gider… İki projenin çakışması için kimi desin tesadüf (kimi desin tevafuk), ortada bir taklit olayı var ama.

Eski Sevgili Sorgulama Servisi!

Zeitung (Okunuşu Zaytung), Almanca gazete demek. Zaytung ise şaka yapmayı seven bir web sitesi (www.zaytung.com). Altsoy, üst soy sorgulama derken son dönemde gözde olan e-devlet platformunu ve meraklarımızı ti’ye almış…

Hayali bir ilgilinin verdiği demece göre: Eski Sevgili Sorgulama servisi sayesinde, 20 eski sevgiliye kadar geri giderek ayrıntılı bir döküm alınabilecekmiş. Hizmet kapsamında 2 haftadan uzun süren, sosyal medyada bir dönem ilan edilip sonra bütün izleri kaldırılan ve en az bir kez kavga edilen tüm ilişkilere kronolojik olarak erişilebileceğini de sözlerine eklemiş bu ilgili.

Zaytung’un bir şaka sitesi olduğu yaygınken, bakın birisi ne yorum yapmış: “Geri zekalı mı bunlar .. Milletin yuvasını mı bozmak istiyorlar…

Bir başka yorumcunun şaka uyarısına karşılık ise şöyle savunmuş kendini:  “… böyle bir sistem yok zaten. Ama haber bir çok yerde var. Ben burada bunun düşüncesi bile yanlış olduğunu belirtmek isterim. Olmuş yada olmamış” (Yazım hataları olduğu gibidir. İ.K.)

 Sen benim kim olduğumu biliyor musun?

İster sivil vatandaş olsun, ister devlet görevlisi, bu cümleyi bilmeyen yoktur.

Ben mesela bu afili hareket sonucunda madara olan pek çok vatandaş görmüştüm. Poker oyuncusu gibi salladıkları blöf boşa çıkmış, hiç bir şey olmadıkları anlaşılmıştı. Ya bir şey olsaydılar?

12 Mart 2018’de bir yazı çıktı odatv’de. Buna göre Polis Memurları Dayanışma Grubu’nda bir yazı paylaşılıyor. İddiaya göre polis, valiliğin koruma kararı olmadan aracına çakar lambası takan İstanbul Milli Eğitim Müdürü’ne, çıkarılan yeni yönetmelik gereğince ceza kesiyor. Milli Eğitim Müdürü, meşhur repliği devreye alıyor: “Sen benim…”

Haydeee, ceza kesen polis açığa alınıyor. Bu sefer açığa alınan polis, mağdur oldum diye suç duyurusunda bulunuyor. Buna karşılık ceza yazan polis hakkında Milli Eğitim Müdürünün aracını 50 dakika beklettiği yönündeki  iddialar derken… Şu anda olay adli makamlarda… Filler tepişince böyle oluyor demek. İyi ki üzerimizde tepişmediler bu sefer.

Çenem düştü, yerim doldu gene…

Yarın: Nasreddin Hoca ve Timur’un Filleri. Üstüne Çiftlik Bank.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.