Özlem ve vuslatı en iyi onlar anlattı

18 Mart 2018 Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Türkiye genelinde ortaokul öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen “Çanakkale Şehitlerine Özlem ve Vuslat” konulu deneme yarışmasının tüm derecelerini kız öğrenciler kazandı.

Eceabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Türkiye geneli ortaokul 8. sınıf ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik olarak “Çanakkale Şehitlerine Özlem ve Vuslat” konulu deneme yarışması gerçekleştirildi. Yarışmayla, öğrencilerimize; vatan, millet, bayrak, şehitlik, ecdat gibi yüce kavramların yüreğimizde uyandırdığı hissiyatı hatırlatarak milli ve manevi değerlerin özümsenmesine katkı sağlayıp Çanakkale Ruhu’nu diri tutmak amaçlandı.

Konuyla ilgili olarak Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Yarışmaya, Türkiye genelinden 600 (Altı yüz) eser katılmış, bu eserler komisyon tarafından incelenmiş ve dereceye girenler belirlenmiştir. Yarışmada dereceye giren öğrenciler 18 Mart 2018 Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. Yıl Dönümü törenlerini kapsayacak şekilde 3 (Üç) gün süresince İlimizde misafir edilmektedir.

Yarışmada dereceye giren öğrencilerimiz:

  Deneme Yarışması “Özlem” Bölümü Sonuçları
  Öğrenci Adı Soyadı Okulu İlçesi /İli
1 Nagehan Usta Özel Bilge Koleji Güneysu / Rize
2 Azize Hasanbeşeoğlu Göl Anadolu Lisesi Merkez/ Kastamonu
3 Edanur Yayan Lokman Hekim MTAL Gürsu / Bursa
  Deneme Yarışması “Vuslat” Bölümü Sonuçları
  Öğrenci Adı Soyadı Okulu İlçesi /İli
1 Türe Elif Leventoğlu Samsun Anadolu Lisesi İlkadım / Samsun
2 Gonca Melda Berk Bademli M.E.D Ortaokulu Dikili / İzmir
3 Berfin Sude Esen Şehit Özkan Çelikkaya ÇPAL Erfelek / Sinop

Yarışmada dereceye giren 6 (Altı) öğrencimiz ve aileleri, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Eceabat İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Turna ve Şube Müdürü Mehmet Akca ile birlikte 16 Mart 2018 Cuma günü, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’yı makamında ziyaret ettiler. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, “öğrencilerimiz yazdıkları eserler ile milli duygularımıza tercüman olarak bizleri heyecanlandırmışlardır. Öğrencilerimizi başarılarından dolayı yürekten tebrik ediyorum.” dedi. Ziyaretin devamında, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı öğrencilerimize başarı belgesi ve ziyaretin anısına hediye takdim etti.

Ziyaretin ardından İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan öğrencilerimizi ve ailelerini makamında ağırlayarak başarılarından dolayı onları ve değerli ailelerini tebrik etti. Evlatlarımızı milli ve manevi değerlerimize bağlı, değerlerimizi özümsemiş, tarihini bilen bir nesil olarak yetiştirmek en önemli gayemizdir.” dedi. Ziyaretin anısına öğrencilerimize hediye takdim etti.”

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com