“Köy okullarının desteğe ihtiyacı var”

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, okul ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor. Başkan Gökhan, dün Karacaören Köyü’nde bulunan Karacaören İlkokulu’na ziyarette bulundu. Okul yönetimi ile bir araya gelen Gökhan, öğretmenler ile okulun sorunları hakkında görüş alışverişinde bulundu. Başkan Gökhan, köy okullarına karşı her zaman hassas yaklaşılmalıdır mesajı verdi.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, her sene düzenli olarak gerçekleştirdiği okul ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor. İlkokul-Ortaokul ve Lise’lere ziyaretlerde bulunan Gökhan’ın dünkü durağı Karacaören İlkokulu oldu. Gökhan Karacaören İlkokulu’nda okul yönetimi ve öğretmenlerle bir araya geldi. Okulun sorunları ve çevre düzenlemeleri ile ilgili görüş alış verişinde bulundu. Öğretmenleri tek tek titizlikle dinleyen Başkan Gökhan, sorunların not alınmasını istedi. Köy okullarının hassas olduğunun ve her zaman öncelikli olduklarının altını çizen Gökhan, okula yapılacak düzenlemelerin bir hafta içerisinde tamamlanmasını istedi. Başkan Gökhan, şehirdeki okulların kendi sorunlarını kendilerinin çözebileceklerinin ama köy okullarının her zaman dikkatle ve titizlikle kalkındırılması gerektiğini belirtti.

Karacaören İlkokulu ziyaretinde Ülgür Gökhan, “Köy okullarının desteğe çok ihtiyacı var. Şehir içindeki okullar sorunlarını kendileri çözebiliyorlar ama Karacaören İlkokulu 17 köyün yükünü çekiyor. Merkez İlçe’de bulunan 17 köyün öğrencileri bu okulda eğitim görüyorlar. Çanakkale’nin çocukları okumaya heveslidirler. Çocuklara verilen emekler bu kentte asla boşa gitmez. Karacaören bizim müdahale alanımızın içerisinde yer alıyor. Not alınan eksiklikler en az 1 hafta içerisinde yerine getirilecektir” dedi.

Ülgür Gökhan ayrıca Karacaören İlkokulu içerisinde çocuk parkının olmamasına da ayrı bir hassasiyet göstererek, parkın yapılmasının talimatını verdi.

Başkan Gökhan Özel Eğitim Öğrencileri içinde, “Okullarda engelli sınıfları her zaman için birinci önceliktir. Önce onların işleri ve ihtiyaçları görülmelidir. Otistik bir çocuğun eğitiminde hız ve zaman çok önemlidir” açıklamalarında bulundu.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com