Başkan Mutan’ın Haklı İsyanı

Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, geçtiğimiz günlerde piknik alanındaki sorumsuzluğa isyan etmişti. Kepez Çamlığına yapılan saldırıya Başkan Mutan sert tepki gösterirken, biri ya da birileri tarafından zarar verilen tuvalet de tadilatı en kısa sürede yapılarak yeniden kentlinin hizmetine sunulacak.

Kepez Çamlığı’na zarar verenlere tepki gösteren Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, derhal tadilatının yapılması talimatını verirken belediyenin ücretsiz hizmet verdiği alana yapılan saldırıyı şiddetle kınadı.

YER TUVALETİNİ NASIL KIRDIN?

Gazetemize yaptığı açıklamada Kepez’deki davlumbazlı piknik alanında, mayıs ayından sonra ücret aldıklarını ve diğer aylarda ücretsiz hizmet verdiklerini belirten Başkan Mutan, “6. aydan 9. aya kadar ücret alıyoruz. 3,5 ayın dışında, yani şuanda ücret almıyoruz. Burada kentliye bir hizmet sunuyoruz. Tuvaleti var, suları var, çeşmesi var, çocuk oyun grubu var, piknik masaları var, gece aydınlatması var. Alaturka tuvalet taşı var ama onu kırmışlar!” diyerek “Oturmalı olsa anlarım da yer tuvaletini nasıl kırdın?” diye sordu.

HER SABAH GELİN REZALETİ GÖRÜN

“Şuanda ücret almıyoruz ancak her sabah gelin rezaleti görün. Yiyip içip, ihtiyaç giderip olduğu gibi bırakıp gidiyorlar. Çöpünüzü getirdiğiniz gibi çöp konteynerine atıp gitseniz ne olur? Her an her dakika orada temizlikçi bırakamayız ki. 9 ay para da almıyoruz. Bir zahmet o çerinizi çöpünüzü toplayın. Oradaki konteynerlere atın. Her türlü  hizmetimiz var. Çocuk oyun grubu var, masa var, mangal var, tuvalet var. Masalara 6 kişi de oturabiliyor. 10 lira para veriyorsun sezonda, çok mu?” diye isyan ederek sözlerine son verdi.

Eylem GözeldereBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.