Kent, Çanakkalelilere kaldı

Pazar günü Çanakkale nüfusunda bir günlük ciddi bir artış meydana geldi. Şehir dışından 18 Mart törenleri için Çanakkale’ye gelen vatandaşlar kentten dün itibariyle ayrıldılar. Kent Çanakkalelilere kaldı.

18 Mart törenleri vesilesiyle Çanakkale’nin nüfusu Pazar günü deyim yerindeyse iki katına çıktı. 18 Mart törenlerine katılmak için kente Türkiye’nin dört bir yanından gelen vatandaşlar Cumartesi akşam şehre giriş yaptılar. Birçok yurttaş törenlerden önceki gece kentte bulunan otellerde, pansiyonlarda ve apartlarda konakladı. 18 Mart günü geldiğinde ise kordon boyu İstanbul İstiklal Caddesi’ni aratmadı. Şehirde sokaklarda ve caddelerde Çanakkaleli vatandaşlar görülmezken, Anadolu’nun hemen her yerinden gelen vatandaşlar kenti doldurdu. Esnaf kısa günün karı diyerekten satışlarını arttırdı. Çarşı’da panayır havası yaşandı. 18 Mart Deniz Zaferi sadece Çanakkale’de değil, Türkiye’nin dört bir yerinde kutlandı. Şehir dışından yurttaşları getiren otobüsler Esenler Mahallesi’nde 60 metrelik yol olarak bilinen Ahmet Piriştina Caddesi’nde kilometrelerce kuyruk oluşturdu.

Dün itibariyle kentte boşluk meydana geldi. Şehir dışından gelenlerin 18 Mart akşamı memleketlerine döndükleri gözlendi. Kalabalık gurup Çanakkale’den ayrıldığında ortaya çıkan manzara Çanakkale, Çanakkalelilere kaldı dedirtti.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.