“KİMSENİN TOPRAĞINDA GÖZÜMÜZ YOK”

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. Yıl dönümü nedeniyle dün 18 Mart Stadyumu’nda saat 10.00’da tören düzenlendi. Düzenlenen törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali yıldırım’da katıldı. Binali Yıldırım’ın konuşması sırasında en dikkat çekici nokta, “Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok” vurgusu oldu.

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. Yıl dönümü nedeni ile dün 18 Mart Stadyumu’nda saat 10.00’da tören düzenlendi. Düzenlenen törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali yıldırım, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ve protokol üyeleri katıldı. Tören konuşmaları sırasında Başbakan Binali Yıldırım’ın, “Bizler daima barışı savunduk, bizim kimsenin toprağında gözümüz yok” açıklamaları dikkat çekti.

“Yurtta Sulh, Cihanda Sulh İstiyoruz”

Başbakan Binali Yıldırım törende yapmış olduğu konuşmasında, “Başbakan Binali Yıldırım, “Bugün tarihin akışını değiştiren Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. Yıl dönümü. 1915’te Çanakkale Geçilmez dedirten destanı, direnişi, yüreklerimizde hissetmek için buradayız. Bu vatan için ay yıldızlı bayrağımız için şahadet şerbetini içen bütün şehitlerimi yad ediyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün, ülkeye hizmet edenlere şükranlarımı sunuyorum. Bugün Afrin’de teröre karşı göğsünü siper eden Mehmetçiğimizi Çanakkale şehitlerinin huzurunda selamlıyorum.  Asıl olan barıştır. Bizler daima barışı savunduk. Buradan bir kez daha tekrar ediyorum. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok. Yurtta sulh, cihanda sulh istiyoruz. Bunun için bütün gayretimizle çalışıyoruz. Bir ülkede yaşanan bütün sorunlar dünyayı etkisi altına alabiliyor. Suriye’de bunun göstergelerini görüyoruz. Türkiye’de Afrin’de Özgür Suriye Ordusu ile birlikte başarılı bir harekat yürütüyor. PKK-PYD-DEAŞ ve terör örgütlerinin baskı ve zulümleri kısa süre içerisinde bitecektir. Kimse işi yarım bırakacağımızı düşünmesin.” söylemlerinde bulundu.

“Çanakkale’de Kurtuluş Savaşı’nın Temelleri Atıldı”

Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mithat Kemal Algül, “Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. Yıldönümünü gurur ve heyecanla kutluyoruz. Çanakkale savaşı vatanı işgal etmeye çalışanlara karşı Türk Milleti’nin iradesini en güzel şekilde gösterdiği yerdir. Mustafa Kemal Atatürk Çanakkale Savaşı’nda Kurtuluş Savaşı’nın temellerini atmıştır. Bu savaş azmin, kahramanlığın ve inancın göstergesidir” dedi.

“Çanakkale Dünya Tarihine Geçen Bir Destandır”

Vali Orhan Tavlı, “Şehitler diyarı Çanakkale’ye hoş geldiniz. Çanakkale Zaferi maddi gücün karşısında, manevi güçle verilen mücadelenin, dünya tarihine geçen kutlu bir destanıdır. Bu destan ki her hatırlayışımızda bugünkü ve yarın ki nesillerle gerekli hassasiyeti kazandıracak kadar büyüktür. Çanakkale Savaşı emperyalizme tokadın atıldığı en büyük savaştır. Çanakkale destanı şehitlerin destanıdır” açıklamalarında bulundu.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com