“Çanakkale Stadyuma Alınmadı”

Atatürkçü Düşünce Derneği’nin “Çanakkale, Emperyalizm ve Güncel Türkiye” konulu panelinde konuşan ADD Çanakkale Şube Başkanı Necmi Akyalçın; “Bugün Çanakkale Stadyumu’na Çanakkale Belediye Başkanı, Belediye Başkanvekili ve Çanakkale halkı alınmadı.Acaba seneye ne olacak?” dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği, 18 Mart günü saat 13.30’da Belediye Sosyal Tesisleri’nde, “Çanakkale, Emperyalizm ve Güncel Türkiye” konulu panelini; ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan, ADD Güney Marmara Sorumlusu Gürhan Akdoğan, Onur Öymen, Haldun Solmaztürk’ün konuşmalarıyla gerçekleştirdi. Panele Belediye Başkan Vekili Adnan Güler de katıldı.

Acaba Seneye Ne Olacak?

Panel, ÇOMÜ ADD Topluluk Başkanı Buket Poyraz’ın sunumuyla gerçekleşti. Panel başlamadan konuşan Çanakkale Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Necmi Akyalçın, yaptığı konuşmada Çanakkalelilerin stadyuma alınmayışını eleştirerek şöyle dedi: “ Ben ADD Başkanı olduğumda törenlere katılıyorduk. Ancak “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganlarını attığımız için bize “Stadyuma alınmayacaksınız” demeye başladılar. 2010 yılında ise Çanakkale Valiliği, “ADD’yi stadyuma almayacağız” diye yazı gönderdi bize. O dönemde herkese anlatmaya çalıştık; “Bugün bizi bu stadyuma almıyorlarsa yarın hiç kimseyi almayacaklar.” Malesef derdimizi anlatamadık. Her yıl yeni şeylerle karşımıza gelindi ve bugün Çanakkale Stadyumu’na Çanakkale Belediye Başkanı, Belediye Başkanvekili ve Çanakkale halkı alınmadı. Neden alınmadığının hep birlikte muhasebesini yapalım. Acaba seneye ne olacak ?”

“Halkın Temsilcisi Stadyuma Alınmıyorsa Bu Almayanların Ayıbıdır”

ADD Güney Marmara Sorumlusu Gürhan Akdoğan, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bu topraklarda destan yazılan şehitlere layık olacak bir konferansı Atatürkçüler, yurtseverler, devrimcilerle daha anlamlı hale getireceğiz. ADD Şube Başkanı’mızın biraz evvel konuşmasında ifade ettiği gibi geçen yıl da benzer şeyler yaşandı. O günlerde de bunu tartıştık. Kendisinin serzenişine katılmakla beraber bugün o etkinliğe ve o stadyuma Çanakkale Belediye Başkanı’mız, halkın temsilcisi, halkın adına giden insanlarımız katılamıyorsa bu onların ayıbı değil. O salonları onları almayanların ayıbıdır. Çünkü Çanakkale Destanı halktır! Çanakkale Destanı devrimdir! Çanakkale Destanı cumhuriyettir.”

Yıldız SağlamBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com