ÇTSO 20. Nolu Meslek Grubu üyeleri ile bir araya geldi

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu, ağırlıklı olarak eğitim kurumları, medikal ürün satışı, güzellik ve estetik merkezleri ile matbaa ve iletişim sektörlerde faaliyet gösteren 20 no’lu Meslek Grubu Üyeleri ile sektörde yaşanan gelişmeler ve sorunları görüşmek üzere ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde bir araya geldi.

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı T. Selçuk Semizoğlu, başkanlığında gerçekleştirilen Meslek Grubu toplantısında, Yönetim Kurulu Üyesi ve 20 no’lu Meslek Komite temsilcisi Ayhan Çetin, 20 No’lu Meslek Komite Başkan Yardımcısı Faruk Kartal, Komite Üyesi Evren Yalçın ve Genel Sekreter Sema Sandal ile çok sayıda sektör temsilcisi hazır bulundu. Katılımcılar tarafından Özel Eğitim Kurumları Yönetmeliğinde yapılan değişiklikler, medikal ürünleri eczanelerde satılması, güzellik ve estetik salonlarının yeterince denetlenmediği konuları gündeme getirildi.

Toplantıya katılan sektör temsilcileri, 13 Ocak 2017 tarihinde Özel Eğitim Kurumları Yönetmeliği’nde eklenen Ek Madde-4 Reklam ve İlanlar başlığı altında yapılan değişiklik ile 20 Haziran 2017 tarihinde bu Madde’ ye getirilen ek cümlenin haksız rekabete yol açtığı konusunda itiraz yazısı yazıldığı belirtilerek konunun takipçisi olunacağı ifade edildi.

Medikal ürünlerin eczanelerde satılmasının, medikal sektöründe faaliyet gösteren üyeleri olumsuz etkilediği belirtilen toplantıda bu konuyla ilgili gerekli mercilere resmi girişimlerde bulunulmasına karar verildi. Güzellik ve estetik salonları temsilcileri tarafından yeterli ölçüde denetim yapılmadığı, çalışanların mesleki bilgilerinin ve sertifikalarının kontrol edilmediği, izin belgelerinin denetlenmemesi sonucunda ileride ciddi sağlık sorunları yaşanabileceği ifade edilerek halk sağlığının korunması için denetimlerin sıklaştırılması gerektiği vurgulandı.

Toplantının son bölümünde, Çanakkale kurulan ilk özel ambulans şirketinin bölge için sağlık hizmetlerinde kalitenin arttırılabileceği belirtilerek, matbaa ve reklam sektöründe teknik eleman bulma konusunda da yaşanan sorunlar dile getirildi.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com