BAY BAY SULTANLAR LİGİ

Çanakkale Belediyespor voleybol takımı, Sultanlar ligine veda etti. Balıkesir’de oynanan baraj etabı karşılaşmalarında başarılı olamayan Boğazın Sultanları, sezon boyunca gösterilen kentin, sporseverin hoşgörüsünü hüsrana çevirdi.

Çanakkale Halkının vergilerinden ayrılan kaynakla ve kentin en büyük yatırımcısı olan İÇDAŞ’ın sponsorluğu ile Sultanlar ligine çıkmıştı. Boğazın Sultanları, yönetimin anlayış ve ihmali, inatlaşması, adam kayırma sonucu lige veda ettirilmiş oldu. Mevcut yönetim anlayışı ile Çanakkale Belediyespor öyle gözüküyor ki önümüzdeki yıl sonunda da kapanma noktasına gelecek gibi…

Hoca konusu netleşmedi

Belediyespor yönetimi kötü gidişe son vermek için Başkan İsmet Güneşhan’ı ikna edip, teknik direktör değişikliğine gidemedi. Yönetim kurulundan da bazı isimler, takımın düşmesine neden olan Baş Antrenör Üzeyir Özdurak’a destek oldu. Durum böyle olunca doğal olarak oyuncular da takım içersindeki krallığını ilan ettiler. Baraj gurubu maçları için yeni hoca getirilirken, federasyona para yatırılmadığı için takımın başında sahaya çıkamadı.

Sezon sonuna kadar izinli olan sözde Baş Antrenör Üzeyir Özdurak ise yattığı yerden hala maaş almaya devam ediyor. Bu arada Özdurak’ın oturduğu evin kirası, elektriği, suyu da kulüp tarafından ödenmeye devam ediliyor. Bu arada kızının eğitimi için Çanakkale’de bulunan Özdurak’ın, aldığı maaşın karşılığını vermesi için alt yapı oyuncularını çalıştırmasının isteneceği öğrenildi. Sultanlar liginden düşmemize neden olan Özdurak, nedense bir türlü Çanakkale’den gönderilemiyor. kızının eğitiminin tamamlanmasına kadar kirası ve giderleri kulüp tarafından ödenmeye devam edilecek gibi duruyor.

Nankörler bu kulübe sokulmamalı

Öte yandan Çanakkale Belediyespor kulübünün ekmeğini yemiş ama kendisinden fedakarlık istendiğinde ise yine kendini düşünmüş bazı tiplerin, yeniden çiftlik gibi gördükleri kulübe dönmek için ortam hazırlamaya çalıştıkları ileri sürüldü. Bu tip isimlerin artık yönetim kurulu üyeleri tarafından iyi araştırılıp bu isteklerine karşı durulması gerekiyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.