9. d’MUN Junior Antalya’dan 3 Ödülle Döndü

Öğrencilerin güncel dünya meselelerini araştırarak bilgi sahibi olmalarını ve İngilizce tartışarak güncel meselelere çözümler bulmalarını sağlamak amacıyla her dönem düzenlenen Doğa Koleji Model United Nations (d’MUN) Junior Konferanslarının dokuzuncusu Antalya’da gerçekleşti.

Öğrencilerin küçük yaşta dünya meselelerine bakış açışı kazandırılması, farklı konularda tartışma ve eleştirel düşünce becerilerinin geliştirilmesi fırsatının sunulması amacıyla Model Birleşmiş Milletler Konferansları, dünyanın pek çok ülkesinde öğretim programlarının bir parçası olarak benimseniyor.

2017-2018 akademik dönemin son konferansı olan 9. d’MUN Junior Konferansı,  450 delegasyon, 45 gözlemci, 30 komite başkan ve yardımcısı ve 40 kişilik organizasyon takımı ile Antalya’da gerçekleşti. Çanakkale Doğa Koleji öğrencileri kampüslerindeki MUN Advisor (Danışman) öğretmenleri ile konferans hazırlıklarını tamamlayıp Antalya’da bu yıl 9.su düzenlenen d’MUN Junior Konferansında büyük bir başarıya imza attı ve 3 ödül aldı.  Konferans sonunda delegelerin aldığı d’MUN  “Pearson Assured” onaylı sertifikalar dünya çapında geçerli. Bu sayede öğrenciler MUN delegesi, komite başkanı ve başkan yardımcısı olarak yaşıtlarından bir adım önde olacaklar.

Doğa Koleji İngilizce Bölümü olarak düzenlenen d’MUN konferanslarında amaç; öğrencilerin güncel olaylar, küreselleşme ve çok uluslu diplomasi gibi konularda bilinçlendirmek. Öğrenciler, Birleşmiş Milletler delegesi rolünü üstlendikleri komitelerde ülkelerini temsilen ele aldıkları güncel meselelerle ilgili müzakereler yürütürler ve çözüm önerleri sunuyor. Konferanslar boyunca farklı bakış açıları ile tanışan ve empati yeteneklerini geliştiren öğrenciler, ayrıca konferans sonunda Pearson Assured onaylı uluslararası akreditasyona sahip d’MUN katılım sertifikalarını alıyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com