18 Mart Ruhu Her Yerde

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl etkinlikleri geçtiğimiz pazartesi günü törenlerle başladı. Hafta boyunca anlam içeren etkinlikler düzenlenirken kent de bu ruha ayak uydurarak balkonlarına bayrak astı, vitrinleri asker ve Atatürk ile donattı.

18 Mart Çanakkale Zaferi 103. yıl etkinlikleri, geçtiğimiz pazartesi günü törenlerle başladı. Her yıl olduğu gibi Çimenlik Kalesi’nde başlayan törenlerde, Çanakkale Valisi ve Belediye Başkanı ile protokol üyeleri, askerler ve öğrenciler valiliğe doğru bayraklarla yürüdü. Gelibolu Yarımadası’ndan alınan toprak ve deniz suyu ile Türk bayrağından oluşan kutsal emanetler, Cumhurbaşkanı’na götürülmek üzere Çanakkaleli atletlere teslim edildi.

Hafta boyunca kent genelinde,birçok etkinlik düzenlemesi, anma töreni beraberinde geldi. Vatandaşlar araba ve balkonlarına astıkları bayrakla haftanın önemine dikkat çekti. 18 Mart ruhu Çanakkale’nin her yerine yansıdı. Oyuncakçılar bile vitrin düzenlemesini haftanın temasına uygun tasarladı. Vitrine koyulan asker oyuncaklar ve Atatürk yapbozları dikkat çekti.

Yıldız SağlamBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.