Çanakkale Gençlik Buluşması’na Davetli

Türkiye Gençlik Birliği Çanakkale İl Temsilciliği, 17-23 Mart tarihleri arasında Türkiye’de toplanacak olan, Türkiye Gençlik Birliği ve Dünya Anti-emperyalist Gençlik Birliği tarafından düzenlenen Uluslararası Gençlik Buluşması’na çağrı yapmak için bir basın açıklaması düzenledi.

Türkiye Gençlik Birliği Çanakkale İl Temsilciliği, 17-23 Mart tarihleri arasında Türkiye’de toplanacak olan, Türkiye Gençlik Birliği ve Dünya Anti-emperyalist Gençlik Birliği tarafından düzenlenen Uluslararası Gençlik Buluşması’na çağrı yapmak için düzenlenen basın açıklamasını il temsilcisi Mustafa Şen yaptı.
Şen’in yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı: İlk olarak buradan Afrin’de savaşan Mehmetçiğimize selamlarımızı yolluyoruz.Mehmetçiğimiz sınır ötesinde zaferler elde ederken, Zeytin Dalı Operasyonu ile mazlum milletlere inanç aşılarken biz de üniversitelerimizde ve şehir merkezlerinde kapsamlı bir mücadele yürütüyoruz. Şuan Türkiye ve bölge halklarının refahı için dört koldan çalışmalarımıza hız verdik. Bu kapsamda kurucuları arasında Türkiye Gençlik Birliği’nin de bulunduğu Dünya Anti-emperyalist Gençlik Birliği’nin kurultayını Türkiye’de topluyoruz. Tarih boyunca böyle dönemlerde gençliğin mücadelesi ve azmi her zaman başarıyı getirmiştir. Bunu görüyoruz. Bunu biliyoruz. Bizlerde bunun bilincinde olarak dünyanın 25 ülkesinden gençlik temsilcileriyle beraber bölgenin nabzını tutmak için bir buluşma düzenliyoruz. Bu buluşma tüm bölge halkının yüreğine su serpecek ve kararlılığımız onlara inanç aşılayacak. An itibari ile Afrin’de tümüyle bir zafer kazanmak üzereyiz. Bununla beraber 18 Mart Deniz Zaferi’nin yıldönümünde, emperyalizmin mazlum milletlerden yediği tokadın ve yenilebilir olduğunu gösterdiği zaferimizin yıldönümünde biz de emperyalizme sağlam bir gönderme yapacağız. Yapacağımız gönderme sadece sözle kalmayacak ve hemen okullarımızda ve şehirlerde Mehmetçiğe Destek çalışmalarımıza devam edeceğiz. Buradan tüm Çanakkale halkına sesleniyoruz. 18 Mart’ta vatansever gençlikle beraber, tüm Çanakkale halkını Uluslararası Gençlik Buluşması’na davet ediyoruz.”

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.