“Burasının Bir Devlet Üniversitesi Olduğu Unutulmamalı”

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık Yüksekokulu akademik genel kurul toplantısı gerçekleştirildi. Rektör Acer, konuşmasında; “Burasının bir devlet üniversitesi olduğu unutulmamalı.” dedi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık Yüksekokulu akademik genel kurul toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya, Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Gülbu Tanrıverdi, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Aysun Yavuz ile yüksekokulun akademik ve idari personeli katıldı. Prof. Dr. Gülbu Tanrıverdi, konuşmasında yüksekokulun gerçekleştirmiş olduğu bilimsel faaliyetler ile okulun akademik ve fiziki durumuna dair yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Yapılan toplantıların sorunların çözümüne büyük katkısı olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Yücel Acer konuşmasında şunları söyledi: “Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Gülbu Tanrıverdi ve değerli hocalarımızın 3 yıldır gösterdikleri gayret, anlayış ve Rektörlükle yaptıkları işbirliği, sorunların çözümünü kolaylaştırıyor. Sağlık Yüksekokulu bizim için çok önemlidir. Geçen sürede samimi ve aynı zamanda adaletli bir süreç yürüttük. Geçen bu süreçte biz de iyi niyetle hareket ettik. ÇOMÜ olarak güven ve huzur ortamını sağlamış bir üniversiteyiz. ÇOMÜ, temel olarak ciddi rahatsızlıkların yaşandığı bir üniversite olmaktan çıktı. Şu anki gündemimiz sadece işe yöneliktir. Bizlerin hareket noktası, buranın akademik bir yer olduğu bilincidir. Farklı görüşler ifade edilmeli. Bizlerin kriterlerinden en önemlisi, söz konusu bir konu hakkında fikir beyanı var ise bunun kaynağının gösterilmesidir. Diğer önemli bir husus da, tespit ettiğiniz konuların ifade edilme biçiminin toplumun hassasiyetlerini dikkate alma yönündedir. Ülkenin ve toplumun bir hassasiyeti mevcuttur. Bütün bu hassas olan noktaları önemsemek durumundasınız. Bir şeyi ifade ederken uygun lisanda ifade edilmesi gerekmektedir. Bazı konular düzgün anlatılmalıdır. Maksadının dışına çıkılmamalıdır. Burasının bir devlet üniversitesi olduğu unutulmamalı. Bizler kamu ve bilim kurumu olarak hiç kimseye hak etmediği bir cezayı vermeyiz. Bizler için üniversitenin gündemi değerlidir. İşler yolunda gittiğinde daha huzurluyuz. Güzel ve verimli çalışıyoruz. Bilimsel çalışmalarımız ve öğrencilerimizin iyi eğitilmesi bizlerin huzur kaynağıdır. Gerektiğinde iyi insanlar olarak doğruyu söylemek adına sesimizi yükseltelim. Böyle yapılmadığında kurulan huzur ortamı tekrar bozulmaya başlar. Bizlerin bundan sonraki planı üniversitemizi ilk 15’e taşımaktır.
Fakülte olma sürecinin önemine de değinen Prof. Dr. Acer, bu konuyu yakından takip ettiğini ve kalan eksiklerin tamamlanmasının ardından Sağlık Yüksekokulu’nun Fakülte olmasını canı gönülden istediğini ifade ederek yapılan bilimsel, sosyal, kültürel çalışmaların kendisini mutlu ettiğini belirtti.
Toplantı soru cevap bölümünün ardından sona erdi.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.