“AKP’nin Oyu Yüzde 18”

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, dün CHP İl Binası’nda saat 12.00’de basın açıklamasında bulundu. Açıklamanın sonlarına doğru Güneşhan, AK Parti Gençlik Kolları Kongresi’nde Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın “Gerekirse Gereceğiz” sözlerine tepki gösterdi. Çanakkale halkı kaosa prim vermez dedi. Güneşhan, AK Parti’nin son yapılan anketlerde kentte oyunun yüzde 18 olduğunu vurguladı.

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan dün CHP İl Merkezi’nde saat 12.00’de basın açıklamasında bulundu. Düzenlenen basın açıklamasında Güneşhan, geçtiğimiz günlerde AK Parti Gençlik Kolları Kongresi’nde Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın “Gerekirse Gereceğiz” sözlerine tepki gösterdi. Güneşhan Grup Başkanvekili Turan’ın söylemlerini doğru bulmazken, “Çanakkale halkı bu tarz gerginliklere prim vermez.” dedi. Güneşhan, aynı zamanda kentte yapılan son anketlerde AK Parti’nin oyunun yüzde 18 olduğunu vurguladı.
CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, “AK Parti Grup Başkanvekili bildiğiniz gibi Gençlik Kolları Kongresi’nde Belediye Başkanı’mız ile ilgili, Cumhuriyet Halk Partisi ile ilgili, kent ile ilgili bir takım laflar etti. Bunları kabul etmek mümkün değildir. Bir kere Çanakkale barışın kentidir. Çanakkale halkı kaosa ve kavgaya prim vermez. Bunu hala daha bu Grup Başkanvekili arkadaşımız anlayabilmiş değildir. Siyaseten iş yapmak istiyorsanız barışı ve hoşgörüyü savunmalısınız. Bunları savunmayıp, bundan sonra daha da sert olacak gibi tehdit vari konuşmalarla Çanakkale halkı kesinlikle yılmaz. Bu tür düşüncelere prim vermez. Çanakkale’de Cumhuriyet Halk Partisi birlik ve beraberlik içerisindedir. Belediye Başkanı’nın kimseyle kavgası yoktur. Tüm görüşmelerimiz medeni ilişkiler çerçevesinde siyasi partilerle sürmektedir. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz dönemlerde farklı görüşleri olan AK Parti İl Başkanı ile bir yerde karşılaştığımızda el sıkışmıştık. Bu bile çok farklı noktalara gelmiştir. Bundan kaybeden Çanakkale halkı olmaz, kaybeden Bülent Turan zihniyeti olur. Dolayısı ile CHP’ye kimse laf uzatmasın. Bunlar neden bu kadar agresif oluyorlar? Bizi başka yerlerle karşılaştırıyorlar. Başka illerde bu geçerli olabilir ama Çanakkale’de olmaz. Ben size en son yapılan bir anketin sonucunu söyleyeyim. AK Parti’nin Çanakkale’deki oyu yüzde 18. oyları hızla düşmektedir. Siyasetin seviyesinin yükselmesi için biz onları daha doğru siyaset yapmaya davet ediyoruz. Hepimiz Çanakkale’nin geleceği için çalışmalar sürdürüyoruz. Siyasette bir kalite olursa hepimiz bu ortamdan besleniriz. Dolayısı ile seçim sonuçları açık bir şekilde bunu göstermektedir.” dedi.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.