Yeni bina ile trafik de rahatlayacak

Çanakkale’de 2016 yılında çalışmalarına başlanan yeni Adliye Binası, dün itibariyle hizmet vermeye başladı. Konu hakkında değerlendirmede bulunan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Adliye binasının taşınmasıyla beraber trafiğin de biraz olsun rahatlayacağını belirtti.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Çanakkale’mizde bulunan kamu binalarının en iyi şekilde hizmet vermesi için gayret gösteriyoruz. 2016 yılında çalışmalarına başlanan adliye binamız 12 Mart itibariyle hizmet vermeye başladı. Adliye binası ile artık daha hızlı işleyiş olacak. Yeni Adliye Binası 17 bin metrekare arsa üzerine inşa edildi. Bodrum, zemin ve 3 kattan oluşuyor. Mevcut adliye binasının taşınmasıyla beraber bölgede trafiğinde biraz olsun rahatlayacağını düşünüyoruz. Aynı zamanda yeni adliye binamız ile beraber şehir içine hapis olmuş, eskimiş kamu kurumlarımızı ilgili kurumlarımızla istişare ederek daha geniş alanda modern imkânlarla hizmet verecek hale getirmeyi hedefliyoruz. Çanakkale’mizde her yıl ziyaretçi sayısı artmaktadır. Bu anlamda oluşan talebe cevap vermek adına şehir içini rahatlatmalıyız. Yapımı tamamlanan yeni Adliye Binamız Çanakkale’mize hayırlı olsun” dedi.

Haber MerkeziBir Yorum

  1. Çanakkale Merkezden

    Şehir merkezine yeniden Belediye Sarayı neden yapılır anlamış değilim. Çanakkale Merkezde çok hızlı bir kentleşme ve otomobil sayısında artış var. Bu sebeple süratle merkezdeki Karayolları Bakım Müdürlüğü, Valilik, Belediye Sarayı, Emniyet Müdürlüğü Lapseki ya da Ezine çevre yolu boyuna taşınmalıdır. Ayrıca Belediye ücretsiz çok katlı ve çok sayıda otopark yapımına başlamak için neyi beklemektedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.