THK’dan Gösteri Uçuşu

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103.Yıldönümü Açılış Töreni kapsamında Türk Hava Kurumu Kordon Boyu’nda dün saat 10.00 ile 15.00 arasında gösteri uçuşu gerçekleştirdi.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. Yıldönümü Açılış Töreni kapsamında dün Türk Hava Kurumu gösteri uçuşu gerçekleştirdi. Gösteri uçuşu saat 10.00’da Çimenlik Kalesi’nin üzerinde başladı. Uçuşlar saat 10.00 ile 15.00 arasında Kordon Boyu’nda devam etti. Çanakkaleliler 18 Mart coşkusuna haftanın başı itibari ile başlamış oldular.

Türk Hava Kurumu’nun gösteri uçuşuna, motorlu yamaç paraşütleri Türk bayrağı ve flamalarla katıldılar. Al bayrağı motorlu paraşütler Zafer Töreni’nden başlamak suretiyle, öğlen Çanakkale semalarında dalgalandırdılar. Vatandaşların motorlu paraşütlere ilgisi yoğun oldu. Tören sırasında ve tören sonrasında çok sayıda vatandaş motorlu paraşütler ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Paraşütlerin Çimenlik Kalesi’nde saat 10.00’da başlayan Zafer Töreni sırasında semada seyir etmeleri oldukça dikkat çekti.

Tunahan Ünsal

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.