Kutsal emanetler yola çıktı

Şehitlikten alınan toprak ve deniz suyu ile Türk bayrağından oluşan kutsal emanetler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a götürülmek üzere Çanakkaleli atletlere teslim edildi. 

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıl dönümü ve “Zafer Haftası” etkinlikleri dün saat 10.00’da Çimenlik Kalesi’nde start aldı. “Zafer Haftası” kutlamaları kapsamında gerçekleştirilen törenin ardından, Şehitlikten alınan toprak ve deniz suyu ile Türk bayrağından oluşan kutsal emanetler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a götürülmek üzere Çanakkaleli atletlere teslim edildi. Çimenlik Kalesi’nde gerçekleşen törenin ardından protokol üyeleri ve katılımcılar Valiliğe yürüyüşte bulundular. Yürüyüşün ardından Çanakkale Valiliği önünde düzenlenen törende, şehitler diyarı Gelibolu Yarımadası’ndan alınan toprak, Çanakkale Boğazı’ndan alınan deniz suyu ve rengini şehitlerimizin kanından alan Türk Bayrağı’ndan oluşan kutsal emanetler, Vali Orhan Tavlı tarafından, Çanakkaleli atletlere teslim edildi.

“KUTSAL EMANETLER CUMHURBAŞKANI’NA TESLİM EDİLECEK”

Kutsal emanetlerin atletlere teslim edilmesinin ardından, atletler Zafer Koşusu’na başladı. Kutsal emanetler sırasıyla Balıkesir, Bursa, Bilecik, Eskişehir ve Ankara illerinin sınırlarından geçirilerek, 18 Mart günü Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edilecek.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.