Köy köy dolaşıp yaşlılara cilt bakımı yaptılar

Çanakkale Güç Birliği Platformu Çanakkale merkeze bağlı köylerde yaşayan 30 yaşlıya kişisel bakım uyguladı. Kadın ve erkek kuaförlerinin cilt ve saç bakımı yaptığı ziyarette çocuklara da armağanlar sunuldu.

ELİF KUAFÖRDEN YAŞLILARA GÜZELLİK

Çanakkale Güç Birliği Platformu, Kalabaklı, Değirmendere ve Elmacık köylerinde yaşlılara kişisel bakım uyguladı. Platformun Yaşlılar Komisyonu tarafından düzenlenen program kapsamında kadınlara saç bakımları, manikür, pedikür ve cilt bakımları, erkeklerin ise saç ve sakal traşları yapıldı. Programda Elif Kuaför ve Güzellik Salonu sahibi Cemile Kırgız ve ekibi Neziha Efe, Nurcan Tutan ve Ayşegül Görgün kadınlarla ilgilenirken erkek kuaförleri Şakir Barca ve Engin Bayram ise erkeklere hizmet verdi.

Kadınlara yemeni, çorap ve çeşitli aksesuarlar armağan eden platform üyeleri engelli bir yaşlıya da yürüteç armağan etti. Çocuklara Türk ve Dünya klasikleri, resim defterleri, boya kalemleri, diş macunu ve fırçaları sunuldu. Kendilerini ziyaretten mutlu olduklarını ifade eden köylerdeki sakinler inanılmaz güzel duygular yaşadıklarını belirtti.

“YAŞLILARI UNUTMAMALIYIZ”

Platform Başkanı Gökhan Bayram, “Yaşlısını unutan bir toplumun geleceği umut verici olamaz. Her bir büyüğümüzün bizim de atalarımızdır. Biz bugün 30 yaşlıya kişisel bakım uyguladık. 80 kadar yaşlımızı bir şekilde sevindirdik. Huzur doluyuz. Ana sponsorumuz Elif Kuaföre, yanısıra erkek kuaförlerine, gençlere, köylülerimize teşekkür ederiz.” dedi.

Güç Birliği Platformu Yaşlılar Komisyonu Başkanı Necla Demirutku ise geçtiğimiz günlerde çocuklarla yaşlıları huzurevinde buluşturduklarını belirtirken, bugünde yaşlılarımızın hayır dualarını almaktan, onlara hizmet etmekten mutluluk duyduklarını ifade etti.

Haber Merkezi

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.