Devlet Hastanesi’ne yeni durak

20 araçla vatandaşa hizmet edecek olan 3 No’lu Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Taksi Durağı, Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan’ın da katılımı ile hizmete açıldı.

3 No’lu Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Taksi Durağı dün yapılan bir törenle hizmete açıldı. Açılışa Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, Şoförler ve Otomobilciler Odası Şube Başkanı Mehmet Ali Demir, şoförler ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mutan; “Gelişen Kepez’in cazibe merkezlerinden biri de bölge hastanemiz olan Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Hamidiye’deki yerine konuşlandı ve Ekim itibari ile açıldı. 960 Taksi Durağı diye adlandırdığımız bir durağımız vardı. Biz daha önceden verdiğimiz söz üzerine bu taksi durağını, Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Taksi Durağı’na çevirdik ve devlet hastanesinin  karşısına konuşlandırdık. Bol kazanç diliyorum.”dedi.

“ONU DA ÇANAKKALELİLER DÜŞÜNSÜN”

Araştırma Hastanesi’nin ÇOMÜ girişine taşınması noktasında da görüş bildiren Başkan Mutan; “Araştırma Hastanemiz de yeni yerine taşındı. Çok uzağımıza gitmedi bizim sınır bölgemizde kaldı.  Onu da Çanakkaleliler düşünsün yine onlara uzak bir yere geldi.  Kepez’in meydanından gitmiş de olsa kenarında konuşlandı. Eski Hastanemiz Diş Hekimliği Fakültesi olacak. Sayın Rektör Hoca’dan aldığım bilgi bu. Akademik kadro oluşmuş. Eylül ayında 50 öğrenci ile binada hizmet vermeye devam edecekler. O da hayırlı olsun. Üniversitemiz 15 Temmuz Kalkışması’nda sonra akademik kadro anlamında ciddi bir darbe yedi. O akademik kadronun  toparlanması ve daha üst basamakta sağlık hizmeti sunması anlamında bir süreç geçecektir. 18 Mart yaklaştı. Sayın Cumhurbaşkanımız gelecek. Toplu açılış ve temel atma törenleri var diye bu tür taşınmalar sıklaştı. Bunlardan biri de adalet sarayı oldu. O da yeni yerine taşındı. Kent içinde sıkışık bir alanda idi.  Çanakkale İzmir ana aksına taşındı. Zannediyorum bu taşınmalar ile  Çanakkale trafiğinin rahatlayacağını düşünüyorum.”dedi.

“20 TAKSİ İLE HİZMET VERİLECEK”

Şoförler ve Otomobilciler Odası Şube Başkanı Demir de; “Ben de hayırlı olsun diyorum. TOKİ Taksi olarak hizmet veriliyordu. Buraya taşındık. 17 adet taksimiz şu anda aktif. Bir kişi de evraklarını tamamlıyor. 2 taksimiz de belediyenin ukdesinde.  20 taksilik bir durak olacağız.  İlk defa Çanakkale’de bir taksi durağının tuvaleti, mutfağı oldu.” dedi.

“POLİKLİNİK KAPISI KISMINDAN YAYA GİRİŞİ AÇILMALI”

Şube Başkanı Demir Devlet Hastanesi Poliklinik Birimleri tarafından bir yaya çıkış kapısının gerekliliğini vurgulayarak; “Poliklinikten çıkan yaşlı ve engelli hastalarımız anaçıkış kapısına ulaşmak için yüz metreden fazla yürüyor, sonrasında da durağa yürüyor. Mesafe sağlıklı bir birey için kısa olabilir. Ancak hava şartları olumsuz olduğunda engelli ya da yaşlı bir hasta için durum zorlaşıyor. Bu kısımdan en azından bir yaya çıkışı verilmesi noktasında İl Sağlık Müdürümüze bilgi verdim. Polikliniklerin karşısında bir yaya kapısı olursa vatandaşa hizmet anlamında güzel bir iş yapılacağını düşünüyorum.” dedi.

Taksi durağı şoförleri, tariflerin uygun olduğunu ifade ederek, “Bizlerin 70-80 TL’lere iskeleye yolcu taşıyacağı iddiaları asılsızdır. Merkez tarafından en uzak noktamız bile 35 TL olarak tarifelendirildi.” dedi.

Dilek Akşen Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.