Aslan Ailesi’nin acı kaybı

Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından İÇDAŞ’ın kurucularından Yönetim Kurulu Üyesi Necati Aslan 81 yaşında vefat etti.

Uzun yıllardır Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasında yer alan İÇDAŞ’ın kurucularından Necati Aslan, İstanbul’da vefat etti. Cenazesi bugün Kasımpaşa Büyükpiyale Paşa Camii’nde kılınacak öğle namazının ardından eda edilecek cenaze namazına müteakiben Beşiktaş-Ulus Mezarlığı’ndaki ebedi istirahatgâhına uğurlanacak.

SEMİZOĞLU’NDAN TAZİYE MESAJI

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu da Necati Aslan’ın vefatı üzerine bir taziye mesajı yayımladı. Semizoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemizin öncü ve büyük sanayi kuruluşlarından İÇDAŞ Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım Sanayi A.Ş ve diğer grup şirketlerinin kurucu ortağı; Bayram Aslan’ın ağabeyi, Tacettin Aslan’ın kardeşi Necati Aslan’ın vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Yaklaşık 150 yıllık sanayi geçmişi olan İÇDAŞ Ailesini,  bizler Çanakkale’ye geldikleri  1999 yılından itibaren daha yakından tanıma fırsatı bulduk, Ülkemize hizmet aşklarına bizzat şahit olduk. Ülke ve Çanakkale ekonomisine yaptıkları katkıların yanı sıra; eğitime, kültüre, spora yaptıkları yatırımlar, sayısız hayır işleri ile gururumuz oldular.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın da pek çok hizmetinde bizzat veya dolaylı olarak katkıda bulundular.

Her zaman;  mütevazı kişiliği, Türk sanayiinin ve Ülkemiz ekonomisinin gelişimine yaptığı katkılar ve çalışkanlığı ile yâd ederek şükranla anacağımız Necati Aslan’a Allah’tan rahmet,  ağabeyi Tacettin Aslan ve kardeşi Bayram Aslan’a, Yönetim Kurulu eski başkanımız Sayın Bülend Engin’e ve tüm İÇDAŞ Ailesine, Türk İş Dünyasına, şahsım ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası adına başsağlığı diliyorum.”

Gündem Ailesi olarak Necati Aslan’a Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı dileriz.

H.Ayşe İrim

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.