Şehitlere saygı için sürdüler

Türkiye Motosiklet Platformu ile Çanakkale 18 Mart Motosiklet Derneği tarafından ortak olarak organize edilen Çanakkale Şehitlik Sürüşü’nün 4’üncüsü 10 Mart Cumartesi Günü gerçekleştirildi.

Türkiye Motosiklet Platformu ile Çanakkale 18 Mart Motosiklet Derneği tarafından düzenlenen “Şehitlere Saygı Sürüşü”nün bu sene 4’üncüsü gerçekleştirildi. Çok sayıda motorcu cumartesi günü Çanakkale’ye ulaştı. Türkiye’nin 4 bir yanından gelen TMF üyeleri Truva Atı’nın önünde toplanarak Türk bayrağı açtı. Bir çok vatandaşında bulunduğu alanda motorcular saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı ve İzmir Marşı okudu. Motorcular arasında Atatürk büstü taşıyan sürücü dikkatleri üzerine topladı. Çevredeki vatandaşlar; geçişi, Atatürk büstü taşıyan sürücüyü ve bayrak törenini ilgi ile takip ederek bol bol fotoğraf çektiler.
Türkiye Motosiklet Federasyonu adına konuşan Başkan Fatih Zafer Özsoy, “İstanbul’dan yola çıktığımızda yaklaşık 120-130 motosiklettik. Sonra yolun üzerinde bu sayı katlanarak çoğaldı. Sisli ve zor bir havada yolculuk yaptık. Kararlılıkla yola devam ettik, muhteşem bir sürüş oldu. Burada sizlerle birlikte olmak bizim için kutsal topraklarda olmak çok kıymetli. 5’incide görüşmek üzere.” dedi.

“ZOR ŞARTLARDA KAZANILAN VATANI KORUMAK EN BÜYÜK VAZİFEMİZDİR”
Ardından konuşma yapan, Türkiye Motosiklet Platformu adına konuşan basın sorumlusu Hakan Şeker, etkinlik hakkında yaptığı bilgilendirme konuşmasında şöyle dedi: “Türkiye Motosiklet Platformu ile Çanakkale 18 Mart Motosiklet Derneği tarafından ortak olarak organize edilen bu sene dördüncüsü gerçekleştirdiğimiz Çanakkale Şehitlik sürüşümüze katılmanın haklı gururunu ve heyecanını yaşıyoruz. Burada bulunmaktan, şehitlerimi şükranla anmaktan gururluyuz. Tüm yokluk ve imkansızlıklara rağmen, insanlarımızın şahadeti ve gaziliği pahasına kazanılan bu zafer, İstiklal Harbimize ve nihayetinde Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolda çok önemli bir kilometre taşı olmuştur. Çanakkale’de sergilenen birlik, kardeşlik ve dayanışma, milletimize hem zafer getirmiş, hem de Kurtuluş Savaşı’mız için gerekli olan cesareti ve mücadele ruhunu vermiştir. Zor şartlar altında kazanılan ve bize emanet edilen bu vatanı sahiplenmek ve korumak bizim en büyük vazifemizdir.” Daha sonra Troia Yılı kapsamında Troia antik kentine bir kortej düzenlendi. Kültür Bakanlığı tarafından da programa alınan Şehitlik Sürüşü Programı, Troia’da devam etti. Troia’da bayrak töreni düzenlendi. Grup ardından cumartesi akşamı yemekte bir araya gelmek üzere ayrıldı. Motorcular, pazar günü Çanakkale İskele Meydanı’nda buluşarak, Şehitler Abidesi’ne hareket etti.

Yıldız SağlamBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com