Köy enstitülü çınarları anıyoruz

Çanakkale Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği tarafından organize edilen “Köy Enstitülü Çınarları Anıyoruz” etkinliği Cumartesi günü saat 14.00’te Prof. Dr. Türkan Saylan Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşti. Dernek bu hafta Köy enstitülü Ulu Çınar Ramiz Tutkun’u andı.

Çanakkale Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği tarafından organize edilen “Köy Enstitülü Çınarları Anıyoruz” etkinliği Cumartesi günü saat 14.00’te Prof. Dr. Türkan Saylan Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşti. Dernek bu hafta Köy enstitülü ulu çınar Ramiz Tutkun’u andı. Programa çok sayıda vatandaş ve Ramiz Tutkun’un ailesi ve sevenleri de katıldı.

Etkinlik kapsamında kürsüye gelen Çanakkale Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği Şube Başkanı Prof. Dr. Osman Demircan, “Her ay bir enstitülü çınarı anıyoruz. Enstitülü çınarlarımızın artık sayısı çok fazla değildir. Şubemiz Çanakkale Köy Enstitüleri Şubesi. 21 şube içerisinde 17. Şube olma özelliği taşıyoruz. 21 şube olmasının amacı 21 tane Köy Enstitüsü olmasıdır. Köy enstitüleri bir süreçti, bu ülkenin başından geldiler ve geçtiler. Amacımız tekrar enstitüleri kurmak değil o ruhu yaşamın bütün alanlarında yaygınlaştırmaktır. Köylerde eğitimler gerçekleştiriyoruz. Eğitimler süresince raporlar tutuyoruz. Şubemizin 137 üyesi var. Güçlü bir dernek olmasak da eğitimin önemini her fırsatta vurguluyoruz. Laik, demokratik ve ücretsiz eğitimin gerekliliğini hemen hemen her fırsatta dillendiriyoruz. Derneğimizin bünyesinde kitaplar basıp onarlın yayılmasını sağlıyoruz.” dedi.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com