Çanakkale’ye bahar geldi

Çanakkaleliler Cumartesi günü bol güneşli bir havaya “merhaba” dedi. Kentte Cumartesi günü termometreler 17 dereceye kadar çıktı. Cumartesi sabah saatlerinde boğazda oluşan sis nedeniyle Gelibolu-Lapseki arası arabalı feribot seferlerinde aksaklıklar meydana geldi.

Pasif geçen bir kışın ardından Çanakkale Merkez’de hafta sonu bol güneşli geçti. Cumartesi gününe 15 derecelik bir sıcaklıkla uyanan kentliler soluğu sokaklarda aldı. Cumartesi günü kent merkezinde ve kordonda yoğun kalabalıklar görüldü. Vatandaş hafta sonunda bahardan kalma bir havanın keyfini çıkardı. Cumartesi sabah evlerinden çıkan vatandaşlar Eceabat’ı bir müddet göremediler. Kentliler Avrupa yakasının kıyıları ile uzun süre göz teması kuramadı. Boğazda meydana gele sisten dolayı Lapseki ve Gelibolu arabalı feribot seferlerinde Cumartesi günü aksaklıklar meydana geldi. Lapseki’den karşıya geçemeyen araç sürücüleri Çanakkale Merkez’de kısmi araç kuyruklarına sebep oldu. Eceabat’ın sisten görülmemesine karşın Çanakkale- Eceabat arası arabalı feribot seferlerinde her hangi bir aksaklık meydana gelmedi.

Meteorolojiden edinilen bilgiye göre önümüzdeki hafta sıcaklıklar tekrardan düşecek. Hafta boyunca sıcaklıkların 10 derece olması bekleniyor. Pazartesi gününden itibaren Çanakkale bulutlu havanın gölgesine girecek.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com