Sokak Ortasında Çöplük

Barbaros Mahallesi’nde bulunan Mehmet Çavuş Sokak’ta geçtiğimiz günlerde pes dedirten bir görüntü objektiflere yansıdı. Yolun ortasında güpe gündüz kaldırım üzerinde çöpler birikti. Vatandaşlar konteynır kenarlarında bu manzaraya alışkındık ama sokak ortasında artık pes dediler.

Çanakkale’nin en büyük mahallelerinden biri olma özelliği taşıyan Barbaros Mahallesi’nde geçtiğimiz günlerde objektiflere yansıyan bir görüntü vatandaşa pes dedirtti. Mehmet Çavuş Sokak üzerinde bulunan bir elektrik direğinin hemen yanı başında çöpler birikti. Biriken çöpler zamanla çöplük halini aldı. Sokaktan geçen vatandaşlar oluşan görüntü karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler. Kentliler telefonlara sarılıp meydana gelen görüntünün fotoğraflarını çekti.

Çanakkale’de uzun süredir gündemi meşgul eden siyasi konuların yanı sıra vatandaşlar çöp sorunu olduğunu vurguladılar. Belediye tarafından yol kenarlarına ve mahallelere yerleştirilen konteynırların yeterli olup olmadıkları soruldu. Çanakkaleliler Belediye’nin çöpler konusunda yapmış olduğu çalışmaları takdir ederken bir yerlerde bir yanlış olduğunu da belirttiler. Mehmet Çavuş Sokak’ın sakinleri de bu soruna çözüm aradı. Mahalleli, artık bu tarz görüntülerin oluşmaması gerektiğini belirtti.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.