Kepezli Öğrenciler Ödülle Döndü

Çanakkale Kepez Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Yarışması’ndan ödüllerle döndü.

Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu tarafından Dünya Aşçılar Birliği (WACS) iş birliği ile Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri, 22-25 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Dünyanın gastronomi alanında önde gelen ülkelerinin federasyonları ve derneklerinin katılımlarıyla bu yıl 16’ncısı düzenlenen organizasyon yoğun ilgi gördü. Türk mutfağının dünya mutfağı ile entegrasyonunda önemli adımlar atılmasını sağlayan festival, dünya lezzetlerini Ülkemize taşımaktadır. Geçmiş yıllarda yapılan başarılı organizasyonlarla 3 (Üç) yıl önce Dünya Aşçılar Birliği (WACS) tarafından “Kıtalar Arası” unvanı alan Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri, Ülkemizin öğrenci ve genç şeflerine uluslararası düzeyde yarışma imkânı sağlıyor.Bu yıl ki etkinliğe Çanakkale Kepez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri 7 (Yedi) dalda bireysel ve 1 (Bir) dalda da takım halinde katılım sağlayarak 4 (Dört) kategoride başarı elde etmişlerdi.

Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Yarışması’ndan ödüllerle dönen Çanakkale Kepez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, okul yöneticileri ve öğretmenleri ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan’ı makamında ziyaret ettiler. Öğrenciler, Milli Eğitim Müdürü Özkan’ın doğum günü münasebetiyle özel olarak yaptıkları pastayı ikram ederek,doğum gününü de  kutladılar. Ziyaretin devamında,  Müdür  Özkan öğrencilere hediye takdim ederek başarılarının devamını diledi.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com