Farkı Sıradanlığı

Gün geçtikçe artan sağlıklı yaşam bilinci, güncel alışkanlıkları da bir bir değiştiriyor. Hızlı ve sağlıksız yiyecekleri daha az tercih eden bilinçli tüketiciler, sağlıklı besin arayışına giriyor. Birkaç aydır kent merkezinde hizmet veren Kazan, zararsız yiyeceklere alternatif oluşturan sağlıklı ve pratik menüsü ile dikkatleri çekerek farkının sıradanlık olduğunu ispatlıyor.

Son birkaç yıldır artış gösteren sağlıklı yaşam bilinci, insanları günlük hayatta da alternatiflere itti. İmkanı olan bahçesinde sebze yetiştirirken, olmayan organik malzemenin peşine düştü. Çoğu çalışan ise dışarıda yediklerinden şikayet eder oldu.

Kent merkezine birkaç aydır faaliyette bulunan Kazan, sağlıklı seçenekleriyle yemeğe yeni bir soluk getirdi. Kazanın özelliği, sıradan olması. Herkesin evde yiyebileceği ama vakitsizlikten dışarıda yemek isteyip bulamadığı yiyecekler ve detoks suları halka burada sunuluyor.

Buğra Karademir ve Onur İncebıyık, çocukluktan beri sporla içli dışlı olan iki genç olarak; dışarıda sağlıklı yemek için mekan eksikliği yaşadıklarını ifade ediyorlar. Bu eksiklik ise gençlerin Kazan’ı açmalarında ilham olmuş.En Büyük destek Anneden

Gençlerin bu yolda en büyük destekçisi ise anne Soley Karademir. Ürünleri mutfakta çocuklarına hazırlar gibi hazırlayan Soley Karademir, , Buğra Karademir ve Onur İncebıyık’ın gönül rahatlığı ile satış yapabilmesini sağlayarak müşterilerin de güvenle yemek yemesini sağlıyor.
Buğra Karademir, Kazan ve içeriğini anlatırken şu cümleleri kurdu: “Çocukluğumuzdan beri ikimiz de spor yapıyoruz. Beslenme şeklimizi de ona göre düzenliyoruz. Dışarıda sağlıklı bir şeyler yemek istediğimizde seçenek bulamayıp olmamız böyledir dükkan açma fikrini ortaya çıkardı. Yani kendimizden yola çıktık ve insanların da sağlıklı bir şeyler yemesini sağlamaya çalışıyoruz. Başına da annemizi koyduk, yemekleri o yapıyor. Mutfağımızı herkes gelip görebilir.Hepimizin evde kullandığı malzemeleri kullanıyoruz. Fiyatlarımız da piyasaya kıyasla uygun. Menümüz çok geniş değil ama pratik. Her gün evde sıkılmadan yediği yemekler. Yemeklerin dışında sandviç ve detoks suları güncel besinler. Evde yapılabilecek şeyleri yapıyoruz.”

“Besin Değerlerini Ön Planda”

Karademir, artık herkesin sağlıklı beslenme konusunda araştırma yapmaya başladığını bu sebeple de birçok olumlu tepki aldıklarını ifade ederek; “Ucuz ve kaliteli ürünler çıkarmaya çalışıyoruz. Kendimiz yiyemeyeceğiz hiçbir şeyi insanlara sunmuyoruz. Bir öğünde alınması gereken besin değerlerini ön planda tutuyoruz. Artık herkes internetten sağlıklı yaşam ve beslenmeye dair bilgi edinebiliyor. Yemesi gereken şeylerin de çoğu burada var. İnsanların hoşuna gitti burası. 4 ayda olumsuz hiçbir yorum almadık. Müşteriler, kent merkezinde basit,sağlıklı ve uygun fiyatlı bir yer bulabildikleri için mutlu olduklarını söylüyorlar. Sürekli müşterilerimiz oldu şimdiden. “Biz dışarıda ne yiyeceğiz?” diye düşünüyorduk diyenler var.” dedi.

Yıldız SağlamBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.