Çan’da kimya sınıfı açıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Çan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, “Kimya Sınıfı ve Koridorunun” açılışını gerçekleştirdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Çan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından kimya alanında hazırlanan projeleri incelemek, projeler ile ilgili bilgi almak, yaptıkları çalışmalar ve elde ettikleri başarılardan dolayı öğrencilerimizi tebrik etmek ve “Kimya Sınıfı ve Koridorunun” açılışını yapmak üzere Çan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Kimya dersini öğrencilere sevdirme, günlük hayatta kullandıkları maddelerin kimyanın temeli olduğunu bilmelerini sağlama, kimyasal malzeme ve araçların nasıl kullanılması gerektiğini kavrama, yaparak ve yaşayarak öğrenme ile hayatın farkına varmalarını sağlama amaçlarıyla Çan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından kimya alanında 3 (Üç) proje yürütülüyor.

Çan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Kimya Alanında Yürütülen Projeleri;

Yerçekimsiz Periyodik Cetvel projesi, okul kimya sınıfının tavanında asma tavan olarak oluşturulan periyodik cetvele, uygulama kullanılarak bluetooth özellikli cihazlar ile bağlantı sağlanabilmektedir. Proje, Kimya Öğretmeni Sevcan Demir danışmanlığında,  Okul Öğretmeni Şahin May ve Biyomedikal Cihaz Teknolojileri 12. sınıf öğrencileri; Bahadır Beceren ve Burak Tuğan tarafından yürütülmektedir.

Periyodik Küpler projesi, öğrenciler tarafından okul koridoruna her elementi bir küp olarak ifade eden periyodik cetvel oluşturuldu.

Teknolojik Periyodik Cetvel projesi, Kimya Öğretmeni Sevcan Demir danışmanlığında, Biyomedikal Cihaz Teknolojileri 12. sınıf öğrencileri Berk Koç ve Muhammed Furkan Dönmez tarafından sanal periyodik cetvel hazırlandı. Proje, 49. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda Marmara bölge finaline davet edildi.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.