Tarihin belgeleri AVM’de sergilenecek

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Çanakkale İl Müdürlüğü (BYEGM) tarafından düzenlenecek olan “103 yıl önce Osmanlı basınında Çanakkale Savaşı” temalı fotoğraf sergisi 13 Mart Salı günü açılacak.

Çanakkale Savaşı’na Osmanlı gazeteleri ile ışık tutan fotoğraf sergisi kapılarını ziyaretçilerine açacak.Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Çanakkale İl Müdürlüğü, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. Yıl Dönümü Törenleri kapsamında 13-19 Mart 2018 tarihleri arasında fotoğraf sergisi düzenleyecek.  Sergi, Esas 17 Burda AVM’de Çanakkale halkıyla buluşacak.

“103 yıl önce Osmanlı basınında Çanakkale Savaşı” temalı fotoğraf sergisi kapsamında dönemin önemli gazete ve dergilerinden derlenen 40 adet fotoğraf sergilenecek.

HARP AŞKINDAN KAHRAMANLIK ÖRNEKLERİ

Şanlı ordumuzun kahramanlık ve harp aşkından örneklerin anlatıldığı fotoğraf sergisinde İngiliz ve Fransızların kirli savaş oyunlarının yanı sıra Osmanlı ile düşmanlarının arasındaki medeniyet mukayeseleri de çarpıcı bir şekilde ortaya konuyor. Osmanlı topçularının inanılmaz savunmasıyla batırılan veya ağır hasara uğrayan düşman zırhlılarına ait fotoğraflar da sergide yer alacak.

Osmanlı basınının önde gelen yayınları

Beyazıt Devlet Kütüphanesi arşivinden derlenen Harp Mecmuası, Tasvir-i Efkar, Tanin, Harbi Umumi Panoraması ve İkdam gibi Osmanlı basınının prestijli yayınlarında Çanakkale Savaşı’na ilişkin yayımlanan haberler Türkçe çevirileriyle birlikte yer alacak.

 Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com