İskele’de Bakım-Onarım

Geçtiğimiz yıllarda Kilitbahir motorlarının kullandığı ve kullanıma kapatılan iskelede bakım-onarım çalışmaları başladı. Edinilen bilgiye göre iskelede koltuk barınağı yenileme ve onarım çalışması yapıldı.

Geçtiğimiz yıllarda deniz ulaşımında iki kıtayı birbirine bağlayan kentin ikinci iskelesi olan Kilitbahir motorlarının kullandığı iskele kullanıma kapatılmıştı. Vatandaşlar yoğun bir şekilde geçiş sağlanan iskelenin neden kapatıldığını uzunca bir süre anlayamadı. Kilitbahir motorları ve Eceabat arabalı vapurları ana iskeleden çalışmalarını yürüttüler. Dün Kilitbahir motorlarının kullandığı iskelede bakım-onarım çalışması yapıldı. Tahrip olan ve eskiyen iskele rampası onarım çalışması başladı.

Edinilen bilgiye göre iskelenin koltuk barınağında yenileme çalışması başladı. Koltuk barınağı yenileme çalışmasının her hangi bir aksilik olmaması durumunda bir hafta içerisinde biteceği öğrenildi. Yenileme ve onarım çalışmaları bittiği vakit ikinci iskele tekrar kullanıma açılacak. Vatandaşlar kentte iki iskelenin de aktif bir şekilde çalışması gerektiğini belirttiler.

Tunahan Ünsal

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com