Halk Bahçesi’nde çalışmalar başladı

Çanakkale Halk Bahçesi’nde yapılan yenileme faaliyetleri sürerken geçtiğimiz günlerde giriş kapılarından birine proje bilgilendirme levhası konuldu. Vatandaşlar, geçerken okudukları levhada en çok projenin bitiş tarihine dikkat etti.

Çanakkale Halk Bahçesi, kent merkezinde bulunan herkesin uğrak noktası. 7’den 70’e herkesi ağırlayan Halk Bahçesi, diğer adıyla Zübeyde Hanım Parkı, yenileme çalışmaları geçtiğimiz günlerde başladı. Çalışmalar 6 ay boyunca devam edecek.  Yürüyüş yollarından bitkilere, giriş kapısından havuzlara kadar her köşesi yenilecek.
Halk Bahçesi’nde yapılacak olan çalışmaların resmi tabelası ise geçtiğimiz günlerde kordon tarafındaki giriş kapısına koyuldu.
Halk Bahçesi’ndeki görüntüde bahçenin belli alanlarında çalışmalardan dolayı güvenlik şeridi çekildiği görüldü. Çocuk parkı basta olmak üzere yürüyüş yollarının belli bölümleri şeridin içerisinde kaldı. Güvenlik şeridinin arkasında bahçede bulunan parke taşları da yerlerinden söküldü. Vatandaşlar halk bahçesinin kentin oksijen deposu olduğu ve bölgeye sahip çıkılması gerektiği konusunda görüş bildirdiler. Halk bahçesinin yenilenen yüzü çalışmaların bitmesi ile gün yüzüne çıkacak.
Kentliler, geçerken okudukları tabelada en çok bahçenin açılış tarihine dikkat ederek şimdiden bahçeye kavuşabilmek için sabırsızlanıyorlar.

Yıldız SağlamBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.