BAHAR ENERJİSİ Mİ YORGUNLUĞU MU?

Sen hangisini istiyorsun sevgili okurum? Kışın ağırlığını üzerinden atman için, bahar güneşine daha geniş kucak açman için sanıyorum çok daha fazla enerjiye ihtiyacın var, yorgunluğa değil. Bunun için yapman ve yapmaman gerekenlerden bahsetmek istiyorum. Hadi başlayalım:

  • Öncelikle günlük hareket rutinini hala aynı seviyede tutman! Yapma! Elinden geldiği kadar yaza daha çabuk ulaşmaya çalış ve hareketini arttır. Haftalık egzersiz programına uymak, sandığından daha fazla mutlu edecek seni.

 

  • Bu bahar; alerji, kilo, halsizlik gibi durumları yaşamak istemiyorsan hemen bir su matarası ve hatırlatıcı uygulama edinmelisin. Bu hayati eylemi sana hatırlatacak uygulama için akıllı telefonunda minik bir yer; cebinde ise yeterli ve cüzi bir miktarın olduğunu düşünüyorum.

 

 

  • Her gün bir yumurta mutlaka tüket! Yorgunluğun demir eksikliğinden, yeterli vitamin-mineral almadığından olabilir. Beyaz ve sarısında seni mutlu etmeye yetecek kadar vitamin-mineral bulunuyor. Yaz günlerinde çok fazla tüketmeyi istemeyeceğin yumurtayı bahar otlarıyla buluşturup renkli omletler hazırlayabilirsin.

 

  • Uykun daha kıymetli unutma! Gün ışıkları hayatımızdan daha geç çekilmeye başladığı için sen enerjini daha çok kullanmak zorunda kalıyorsun. Bu da yorgun hissetmen için yeterli bir sebep. Yitirdiğin enerjiyi yerine koyman sadece beslenmenle değil, düzenli ve yeterli bir uykudan geçiyor aynı zamanda. 6 saatten az uyumamaya özen göstermelisin.

 

  • Sağlıklı atıştırmalıkları gereğinden fazla tüketiyor olabilir misin? Sanıyorum cevabın evet. Bunu çok yakın zamanda kendim ve çevremde gözlemlediğimi itiraf ediyorum. Bazı besinlerin içerik ve görüntüsüyle sağlıklı olarak adlandırıyor ve bunlarda bir porsiyon gözetmiyor olabilirsin. Yaza hazırladığın bedenine bunu yapma ve ne olursa olsun porsiyonlamayı unutma!

 

  • Aç kalmak! Artık bunun başarı ve gerçek olmadığını herkes biliyor değil mi? Aç kalarak asla zayıflayamaz, yaza hazır bir bedene ulaşamazsın. Yapılan son araştırmalar öğün tüketimleri belli rutinde olan iki grubun birine kaçamak hakkı tanımış ve belli süre sonunda kaçamak yapan grubun kilo vermesini %17 daha fazla hesaplamış. Yani demek istiyorum ki bırak aç kalmayı kaçamak yapmak bile sana daha fazla yardımcı olabiliyor.

 

Belli başlıklarla bahar enerjini almaya/ bahar yorgunluğunu yaşamamaya teşvik edebilmişimdir seni umarım sevgili okurum! Baharı tüm enerjinle kucakladığın, yaza fit ve sağlıklı bir merhaba diyebilmeni diliyorum, mutlu hafta sonları!Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com