Adliyeye Veda Buluşması

12 Mart Pazartesi günü, yeni binasında hizmet vermeye başlayacak olan Adliye Sarayı 9 Mart Cuma, son mesaisini eski yerinde tamamladı. Çanakkale Barosu avukatları, son mesai gününde Şakir’in Yeri’nde veda kahvaltısında buluştu.

Merkezde hizmet veren Adalet Sarayı’nın taşınacağı herkes tarafından biliniyor. Barbaros Mahallesi Şekerpınar Mevkii’nde bulunan yeni Adalet Sarayı’nın yapımı tamamlandı. Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit’in kamuoyuna duyurduğu bilgiye göre; yeni Çanakkale Adalet Sarayı, 12 mart 2018 tarihinde hizmete başlayacak.

Merkezde bulunan Adliye Sarayı 9 Mart Cuma, son mesai gününü tamamladı.
Çanakkale Barosu, adliyenin son mesai gününde kahvaltıda buluştu. Kahvaltı, birçok avukatın mesaiye başlamadan önce kahvaltısını yaptığı Şakir’in Yeri’nde gerçekleştirildi.

Avukatlar, yaptıkları kahvaltının ardından Adliye Sarayı önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

“ÇANAKKALE BAROSU AİLE BAROSU’DUR”

Çanakkale Baro Başkanı Bülent Şarlan, yaptığı konuşmada; “Yargıya, hukuka, adalete katkı sağlamaya çalışıyoruz. Pazartesiden itibaren yeni adliye binamızda olacağız hep birlikte. Burada iyi, belki üzüntülü günlerimiz, birçok anımız oldu. Yeni umutlarımızı, geleceğimizi, yaşam ve yargı anlamında, adalet anlamında pazartesiden itibaren yeni adliye binamıza taşıyoruz. Her platformda şunu söylüyorum; Çanakkale Barosu bir aile barosu. Aile barosu demek; iyi günde kötü, sevinçli ve üzüntülü günümüzde bir arada olmak demek. Bunun bir örneğini de bugün hep birlikte yaşıyoruz. Önce her sabah birçok meslektaşın çayını içip kahvaltısını ettiği Şakir’de simidimizi yedik. Sonrasında da bir anı fotoğrafımız olsun istedik. Güzel günlerde yeni adliye binamızda buluşmak üzere.” dedi.

Yıldız SağlamBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.