“Türkiye’nin Bitanesiydi” İstifa Etti

AK Parti’nin tek kadın İl Başkanı Yeşim Karadağ, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde görevinden istifa etti.  Başkan Karadağ, istifasını bir basın açıklaması ile duyurdu.

AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ, dün bir basın toplantısı düzenleyerek görevinden istifa ettiğini açıkladı. 1,5 ay önce, 21 Ocak tarihinde, Başbakan Binali Yıldırım’ın da katılımı ile düzenlenen 6. Olağan İl Kongresi ile göreve gelen Başkan Karadağ, basın toplantısına; “Ben öncelikle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınları Gününü kutluyorum. Bugün benim için çok özel bir gün, AK Partinin görev yapan tek kadın başkanı olarak kadınlar gününde sizlerin karşısındayım.” sözleri ile başladı.

Toplantı sonunda sorulara cevap vermeyen Başkan Karadağ, 2016 senesinde yine 8 Mart’a 5 gün kala, Erdener Can’ın istifası ile Genel Merkez tarafından göreve atanmıştı.

Açıklamasına; “AK Parti İl Başkanlığı gibi dünyanın en önemli, en kutlu görevlerinden birini 2 yılı aşkın bir süredir, büyük bir onurla ve gururla icra etmeye çalıştım. AK Partide görev yapan tek kadın başkan olarak yerim her zaman özel oldu. Çanakkale’mizi her zaman onurla ve gururla her platformda temsil etmeye çalıştım.” sözleri ile devam eden Başkan Karadağ partinin yıpratılmaya başlandığının da  altını çizdi.

“BÜYÜK BİR ONUR VE GURURLA AYRILIYORUM”

AK Parti’nin yıpratılmasına göz yumamayacaklarını dile getiren Başkan Karadağ; “Partimiz bizim ismimizden her zaman önemli oldu, bundan sonra da öyle olacaktır. Uzun yıllardır partime onurla ve gururla hizmet ettim. Şu zamana kadar partimde bana ne görev verildiyse elimden geldiğinde, layıkıyla yapmaya çalıştım . Onurla, şerefle 3 Mart 2016’da geldiğimiz AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı görevimden yine büyük bir onurla ve itibarla ayrılmanın mutluluğu ve huzuru içindeyim. Tüm çalışma arkadaşlarıma, teşkilatımızın bütün mensuplarına bu dava için bizimle döktüğü ter için en kalbi şükranlarımı arz ediyorum. Teşkilatın her bir ferdine bizden yana haklarımız helal olsun. Sizlerden de haklarınızı helal etmenizi istiyorum.” dedi.

“ÇANAKKALE’MİZİ VE PARTİMİZİ ÇOCUKÇA OYUNLARA ALET ETMEMELİYİZ”

AK Parti’yi ve Çanakkale’yi çocukça oyunlara, kişisel hırslara alet edemeyeceklerini de sözlerine ekleyen Başkan Karadağ; “AK Partimiz ve bizim davamız enginlere sığmayacak kadar büyük bir davadır. AK Parti bizim hayatımızdır, AK Parti bizim geleceğimizdir, AK Parti bizim onurumuz, AK Parti bizim şerefimizdir. Biz hiçbir zaman hesabi olmadık her zaman hasbi olduk, teşkilatlarımızda çalıştığımız herkesten de bu şekilde çalışmasını istedik.Her zaman Genel Başkanımız, Liderimiz, ümmetin ve mazlumların umudu Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yolunda ve izinde olduk, şu zamana kadar nasıl partime hizmet ettiysem bundan sonra da partime onurla hizmet etmeye devam edeceğim. Ne görev verilirse şimdiye kadar yaptığım gibi bundan sonra da yapacağım. Sayın Genel Başkanımızın da ifade ettiği gibi; ‘Her kim olursa olsun Adalet ve Kalkınma Partisi’ni kısır döngü içerisine sokmaya çalışırsa ve bu çabanın içerisine girerse ilk önce şahsımı karşısına almış olur.’ Çanakkale’de de her kim bunu yapmaya yeltenirse hep beni karşısında buldu. Ülkemiz tarihi süreçlerden geçiyorken, kimsenin kişiselliği, kibirleri ve hırslarıyla uğraşamayız dedik ve nitekim öyle de yaptık. Çanakkale’mizi, partimizi çocukça oyunlara ve hırslara daha fazla alet etmemeliyiz dedik. Çok şükür ki bizim memleket sevdamız hırsımızdan daha önemlidir. Tekrar, defaatle ifade ediyorum altını çizerek söylüyorum; hiç kimse kişisel hırslarını partinin üzerinde tutamaz ve tutmamalıdır.” dedi ve sözlerini şu şekilde sonlandırdı:

“HİÇBİRİMİZ PARTİMİZDEN ÖNEMLİ DEĞİLİZ”

“İl Başkanı olursunuz, Vekil olursunuz, Grup Başkanvekili olursunuz, Bakan olursunuz, Genel Başkan Yardımcısı olursunuz her şey olursunuz ama bu görevlerin hiçbiri partimizden önemli değildir, önemli olmamalıdır. Ben şu zamana kadar ki emeklerinden dolayı birlikte çalıştığım Ayhan Vekilimize, Bülent Vekilimize, Belediye Başkanlarımıza, İlçe Başkanlarımıza ve yönetimlerine, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarımız ve yönetimlerine, eski il yönetimime, yeni il yönetim kurulumuza, belediye meclis – il genel meclis üyelerimize, mahalle başkanlarımıza ve yönetimlerine, İl Başkanlığı yaptığım dönemde desteklerinden dolayı, eski milletvekillerimiz Sn. Mehmet Daniş, Müjdat Kuşku,İsmail Kaşdemir’e kurucularımıza, eski il başkanlarımıza kısacası kimin bu partide zerre kadar emeği varsa herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum… Katıldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sağlıcakla kalın…”

Dilek AkşenBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com