Kadınlara Mesaj Var !

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, siyasiler ve STK’lar, kadınların gününü kutlamak için mesajlar yayınladı.

AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ, “Türk kadını her zaman dünyaya örnek olmuştur, bunda kurtuluş savaşında cepheye silah taşıyan Nene Hatun’un rolü olduğu gibi 15 Temmuz aşağılık FETÖ darbe girişiminde kamyonla taksime vatandaşlarımızı taşıyan
Şerife Boz’unda etkisi vardır. Her kadın Türk kadını gibi cesur ve yürekli olmayı istiyor. Ülkemizde her zaman kadınına çok fazla değer veriyor.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Kadının, siyasette gücü simgelediğini vurgulayan Turan, “Siyaset arenasında her zaman kadınlarımıza öncelik veriyoruz. Kadınlar, bir ülkenin bugünlerini, geleceğini inşa etmektedir. Kadınlar, hem toplumun hem ailenin temelidir. Ülkeye istikamet verendir.”

Çanakkale SMMM Odası, Kadın ve Kadın Hakları Komisyonu’ndan Serap Özcan Çelik, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde birlik ve beraberliğin sembolü olması, her fidan geleceğin ağacıdır nefes alabilmemiz için, geleceğimiz için, umut olması için Çanakkale SMMMO olarak her bir Kadın üyemiz adına TEMA Vakfı’na bir fidan bağışladık. Günümüz kutlu olsun Kadın arkadaşım! Fidanlar yeşersin çoğalsın, biz de birlik ve beraberlik tohumları ekelim, edinilmiş haklarımızı hep birlikte koruyalım, elde edemediklerimiz için, mağduriyetlerimiz için de tek ses tek yürek olalım. “

Türk Sağlık-Sen Çanakkale Şube Başkanı Turan Çavdar, “Özellikle sağlıkta nöbet ve ağır iş yükünü tahammül boyutunu çoktan aştığını görülmekte bu da kadın çalışanlarımızın aile ve sosyal yaşamlarını bile olumsuz etkilemektedir.Türk Sağlık-Sen olarak başta şehit anneleri ve eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, toplumsal yaşamda ve sendikal hayatta mücadele eden kadınlarımıza başarılar diliyoruz.”


Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, “Çanakkale’nin avukatları olarak bizler, dün olduğu gibi bugün de kadına şiddeti bir insanlık utancı olarak değerlendirdik. Çanakkale’nin ve ülkemizin geleceğinin kadınların elinden geçtiğine inandık. Her daim kadın yöneticilerin sayısının artmasını temenni ettik. Kurum ve kuruluşlar, kadınlara yönelik daha fazla çaba sunmalıdır dedik. Bilinmesini isteriz ki, Çanakkale Barosu, şehrimizde bu anlamda ciddi çalışmalar yapmakta, kadına şiddete karşı duruşunu üst seviyede tutmaktadır.

Çanakkale İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı İsmet Balkan, “Genel başkanının kadın olduğu İYİ Parti’nin öncelikli hedefi, Türk Kadının yarınlarda daha güzel bir Türkiye’de yaşamasını sağlamaktır. Maalesef günümüz Türkiye’si kadınların zor yaşadığı bir ülke haline getirilmiştir. Nitelikli bir yönetim öncelikli olarak kadınların sorunlarına çözüm getirmesi gerekmektedir, oysa Köylerde olduğu gibi Şehirlerde de en zor şartlarda yaşayanlar maalesef kadınlarımızdır.

Çanakkale MHP İl Başkanı Hakan Pınar, “Toplumun her kesiminde ve üstlendikleri her görevde takdire şayan bir şekilde sorumluluklarını yerine getiren kadınlarımıza, çok şey borçlu olduğumuz bir gerçektir.Ailesine katkı sağlamak uğruna nasır tutmuş elleriyle, şehit evladını vatan toprağına uğurlarken döktüğü gözyaşlarıyla, umudun hiç eksik olmadığı bakışlarıyla, duanın ve iyi dileklerin çağlayan gibi aktığı sözleriyle, kadınlar milletimizin ruhu olmuştur.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, “Ülkemizde de Osmanlı’nın son döneminden itibaren, kadınlar eşit koşullarda var olabilmenin mücadelesini vermişlerdir. Okuma yazması olmayan kadınların sayısı erkeklerden 5 kat daha fazla ve üstelik belli bölgelerde kız çocuklarının okula gitme oranı yüzde 50’lere kadar düşmektedir. 2017 yılının ilk 10 ayında en az 337 kadın öldürülürken, 246 kadın da cinsel şiddete uğramıştır. Bunlar kamuoyuna yansıyan rakamlardır ki yine şiddet yoluyla gizlenenlerin sayısının çok daha fazla olduğunu tahmin etmekteyiz. Unutmayalım ki kadın hakları konusunda verilecek mücadele öncelikle zihinde gerçekleştirilecek devrimle olacaktır. ”

Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, “Daha yaşanabilir bir dünya için kadınlarımızın hayatın her alanında aktif olmaları en büyük temennimizdir. İş gücü ve istihdamda kadınlarımıza daha fazla yer verilmesi toplumsal hedefimiz olmalıdır. Unutulmamalıdır ki kadınlarımızın elde ettiği başarılar hepimiz için ilham kaynağıdır. Toplum için üreten, hayata değer katan tüm kadınlarımız başımızın tacıdır. Bu duygu ve düşüncelerle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.”

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, “Ülkemizde maalesef ki kadın cinayetlerindeki artış, iş gücündeki kadın sayısının düşüşü, erkeğin uyguladığı şiddet ve kadın cinayetİ davalarındaki iyi hal indirimi bu olayların sistematik olduğunun göstergesidir ve kadın cinayetleri politiktir. AKP iktidarı ile birlikte 15 yıldır hiç dinmeyen ve her alanda giderek artan şiddet , eşitsizlik ,işsizlik , çocuk gelinler ve kadın cinayetlerindeki artış çok tehlikeli boyutlara ulaşmıştır. Bu nedenle kadınlar politik mücadele içinde yer almalı , hayatı kadınlardan yana dönüştürmek için, eşitliği, adaleti ,özgürlüğü, barışı yeryüzüne hakim kılmak için seslerini birleştirip çoğaltmalıdırlar.”

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “ Ne yazık ki; kadınlarımıza yönelik cinsel istismar, başlık parası, namus cinayetleri, taciz, tecavüz gün geçtikçe artıyor ve kadını bir nesne olarak gören zihniyet hayatın her yerinde dolaşıyor. Kadınlarımız sürekli olarak korku içinde bir yaşama, tehdit ve şantajlara maruz kalıyorlar. Bizler, erkekler olarak konuşuyoruz, sokaklarda geziyoruz, istediğimizi giyebiliyoruz ama kadınlarımızın özgürlükleri ellerinden alınıyor, ağızlarına bantlar çekiliyor.”,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com